انفجار در کابل؛ یک کارمند وزارت خارجه افغانستان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، یک کارمند این وزارت سه‌شنبه 9 فوریه در یک حمله انفجاری در شهر کابل کشته شد.

در این اعلامیه آمده، در نتیجه انفجار ماین کنار جاده‌ای در ساحه «مکروریان کهنه» شهر کابل یک راننده موتر وزارت امور خارجه افغانستان کشته شد.

وزارت امور خارجه افغانستان این حمله را شدیداً محکوم کرده و گفته است: «کشتار غیرنظامیان و هدف قراردادن کارمندان مُلکی، خلاف تمام ارزش‌های اسلامی و ملی بوده، در مغایرت با قوانین جنگ و اصول پذیرفته‌شدهٔ بین‌المللی قرار دارد».

این وزارت تاکید کرده است: «در صورت عدم‌کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس، عواقب و مسؤولیت ‌این‌چنین رویدادهای ناگوار تروریستی و ادامهٔ تشدید خشونت‌ها، مستقیماً به عهدهٔ گروه طالبان و حامیان آن‌ها می‌باشد».

از سوی دیگر، برخی منابع خبری افغانستان امروز سه‌شنبه گزارش دادند، در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس در ناحیه پنجم شهر کابل چهار کارمند وزارت احیا و انکشاف دهات این کشور کشته شدند.

این منابع خبری اضافه کردند، چهار تن از محافظان خط آهن هرات – خواف نیز در نتیجه انفجار ماین در ولایت هرات در غرب این کشور کشته شدند. همچنان در نتیجه حمله طالبان در ولسوالی مقر ولایت بادغیس این کشور چهار پولیس کشته شدند.

شایان ذکر است که در این روزها میزان حملات انفجاری و انتحاری در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است، وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان پٌشت این حملات قرار دارند.

همچنان کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان اعلام کرده است که طی سال 2020 میلادی 2958 غیرنظامی کشته شدند و 5542 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

این کمیسیون اضافه کرد: «قتل‌های هدف‌مند و حمله بر هدف‌های غیرنظامی باید متوقف شود. استفاده از ماین چسپکی در مکان‌های عمومی و شهری، افزون بر افراد ‌هدف‌، همواره سبب تلفات و خسارات بر افراد ملکی شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید