افغانستان؛ سه کارمند وزارت بهداشت به اتهام مطالبه رشوه محکوم به مجازات شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادستانی‌کل افغانستان سه‌شنبه 9 فوریه اعلام کرد، سه کارمند وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور به اتهام مطالبه رشوه، محکوم به مجازات شدند.

جمشید رسولی سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان در توییتی نوشت: «سه تن از کارکنان وزارت صحت عامه به اتهام مطالبۀ 80 هزار دالر امریکایی رشوت، محکوم به مجازات شدند».

Advertisement

شایان ذکر است که دادستانی‌کل افغانستان به تاریخ 29 دسامبر 2020 با نشر اعلامیه‌ای از دستگیری چهار نفر در وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور به اتهام «مطالبه رشوه» خبر داده بود.

در این اعلامیه آمده بود، این افراد توسط دادستانی‌کل باهماهنگی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان دستگیر شدند.

در این اعلامیه ذکر شده بود، دادستانی‌کل افغانستان «بررسی‌ها و تحقیقات خود ‌را در روشنایی قوانین نافذۀ‌ کشور، متکی بر اسناد و شواهد به‌گونۀ مستقلانه، بی‌طرفانه و عادلانه انجام داده؛ نتایج آن‌را همگانی می‌سازد».

این در حالیست که دادستانی‌کل افغانستان یک‌شنبه 7 فوریه 2021 اعلام کرد، مدیر عمومی طب عدلی(پزشک قانونی) ریاست صحت عامه(بهداشت) ولایت جوزجان در شمال افغانستان به اتهام اخذ 11 هزار افغانی (142 دالر آمریکایی) رشوه دستگیر شد.

همچنان جمشید رسولی سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان به تاریخ 8 فوریه 2021 گفت، دو تن از منسوبین فرماندهی پولیس ولایت هرات در غرب این کشور به اتهام اخذ مبلغ 15 هزار افغانی(194 دالر آمریکایی) رشوه در رابطه به شمولیت مجدد یک سرباز در صفوف پولیس به‌طور بالفعل بازداشت شدند.

از سوی دیگر، جمشید رسولی سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان در توییتی جداگانه نوشت: «سه تن از سناتوران مشرانو‌جرگه(مجلس سنا) به اتهام دریافت 40 هزار دالر امریکایی رشوت، از سوی محکمۀ ابتدائیه(دادگاه) مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری؛ با حضورداشت وکیل مدافع‌شان، هر یک به ده‌سال و یک‌ماه حبس تنفیدی و پرداخت 40 هزار دالر آمریکایی طور تضمین محکوم به مجازات گردیدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم