.
.
.

ادامه واکنش‌های عربی در محکومیت حملات پهپادی حوثی‌ها به سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

واکنش‌های عربی در محکومیت حملات شامگاه یکشنبه شبه‌نظامیان حوثی با 4 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده به پادشاهی عربی سعودی، همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه 7 فوریه 2021 از رهگیری و سرنگونی 4 فروند پهپاد حوثی بمب‌گذاری شده که به سوی خاک سعودی هدایت شده بود، خبر داد.

ائتلاف عربی اعلام کرد این 4 پهپاد حوثی طی 3 حمله جداگانه به سوی سعودی هدایت شده بودند که در آخرین آن 2 پهپاد بمب‌گذاری شده توسط ائتلاف رهگیری و منهدم شد.

در واکنش به این حملات نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با پهپادهای بمب‌گذاری شده علیه پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرد و گفت که «تکرار این اقدامات تروریستی از سوی شبه‌نظامیان حوثی نشان از تلاش‌های آنها برای به چالش کشیدن آشکار جامعه بین‌المللی و سبک شمردن همه قوانین و عرف‌های بین‌المللی است».

نایف الحجرف همچنین اشاره کرد که «تکرار حملات حوثی‌ها در هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی و غیرنظامی، موضع‌گیری فوری و قاطعانه جامعه بین‌المللی را برای متوقف ساختن این اقدامات می‌طلبد».

دبیرکل شورای همکاری همچنین بر «همبستگی و ایستادگی شورای همکاری با پادشاهی سعودی و حمایت از آن در هر تدابیری که برای دفاع از سرزمین و حفظ امنیت آن اتخاذ کند، تاکید کرد».

از سویی وزارت خارجه پادشاهی اردن «ادامه حملات حوثی‌ها در هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی در کشور برادر پادشاهی عربی سعودی» را محکوم کرد.
ضیف الله الفایز سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن مجددا بر «موضع ثبات اردن در محکومیت این حملات تروریستی و بزدلانه تکراری و مخالفت با آن» تاکید کرد.

او همچنین بر ایستادگی «همیشگی اردن در کنار کشور برادر پادشاهی عربی سعودی» و «در مقابله با هر آن چه که امنیت این کشور و امنیت ملت آن را تهدید کند» تاکید کرد.

او همچنین افزود که «امنیت دو پادشاهی یکی و جدایی‌ناپذیر است و هر تهدیدی علیه امنیت کشور برادر پادشاهی سعودی تهدیدی علیه امنیت و ثبات کل منطقه به شمار می‌رود».

در همین راستا جمهوری عربی مصر نیز اقدام شبه‌نظامیان حوثی در حمله به خاک پادشاهی سعودی با استفاده از پهپادهای بمب‌گذاری شده را محکوم کرد.
مصر «ادامه این گونه اقدامات تروریستی پلید (حوثی‌ها) که تهدیدی علیه امنیت و ثبات منطقه‌ای و نقض قاعده‌های قانون بین‌المللی و انسانی است را به طور کامل محکوم کرد».

مصر همچنین بر ایستادگی خود در کنار کشور برادر پادشاهی عربی سعودی در اتخاذ هر تدابیری برای مقابله با این گونه اقدامات خصمانه و محافظت از امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی سعودی تاکید کرد.

از طرفی یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی با شدیدترین عبارت‌ها «تلاش‌های شکست‌خورده شبه‌نظامیان حوثی در انجام اقدامات تروریستی شامل حمله با 4 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده به خاک پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرد».

یوسف العثیمین همچنین تاکید کرد که سازمان همکاری‌های اسلامی همه تدابیر نیروهای ائتلاف برای مقابله با «اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان تروریست حوثی که طی آن غیرنظامیان، مناطق مسکونی هدف قرار گرفته و قوانین، عرف‌ها و توافق‌های بین‌المللی نقض می‌شوند» را تایید می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم