آیا ایوانکا ترامپ قصد دارد برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایوانکا ترامپ دختر دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا هنگامی که پدرش کاخ سفید را اداره می‌کرد، با استفاده از جایگاه خود در کاخ سفید توانست برای بیش از 140 نفر از قربانیان دادرسی‌های ناعادلانه که به زندان یا پرداخت غرامت محکوم شده بودند، عفو یا تخفیف حکم بگیرد.

او این کار را در راستای حمایتش از عدالت اجتماعی در ایالات متحده که یکی از فعالیت‌های عمده او است، انجام داد.

Advertisement

ایوانکا از موقعیت سیاسی پدرش و همسرش کوشنر در این راه استفاده کرد و پس از مدتی به نامی برجسته میان آمریکایی شناخته شد.

برخی منابه می‌گویند، ایوانکا اکنون برای ایفای نقش سیاسی در آینده در حال برنامه‌ریزی است و تلاش می‌کند تا از طریق فعالیت‌های اجتماعی به حضور در صحنه‌‌های اجتماعی و سیاسی ادامه دهد.

ایوانکا ترامپ با پدرش دونالد ترامپ
ایوانکا ترامپ با پدرش دونالد ترامپ

دختر ارشد دونالد ترامپ از اظهار نظر درمورد اینکه قصد دارد رقیب مارکو روبیو سناتور جمهوری خواه که قصد دارد برای آینده خود را نامزد کند، باشد یا نه، خودداری می‌کند، اما او تاکید کرده که قصد دارد در آینده بیشتر بر مسئله «اصلاح عدالت کیفری» که در واقع موضوع مهم مورد اختلاف بین دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات است، تمرکز کند.

یک منبع نزدیک به ایوانکا به آکسیوس گفت: «اگر روزی بفهمید تمام عفو‌هایی که در روزهای آخر دولت ترامپ صادر شد به کمک و ابتکار عمل ایوانکا بود، تعجب نکنید».
دونالد ترامپ در روزهای آخر حضورش در کاخ سفید بسیاری را از جمله جینین بیرو، همسر سابق مجری اخبار فاکس نیوز، عفو داد.

چندین منبع نزدیک به ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر، گفتند که این زوج فشارهای زیادی به ترامپ وارد کردند تا او قانع شد، عفو‌های روزهای آخر را صادر کند. ایوانکا با حضور در چندین جلسه در دفتر کاخ سفید و ملاقات‌ها و تماس‌های مکرر توانست پدرش را قانع کند تا این عفوها را صادر کند.

ایوانکا ترامپ شب قبل از مراسم تحلیف جو بایدن تا ساعت 8:30 عصر روز بعد در کاخ سفید ماند، زیرا او و برخی دیگر از مقامات ارشد در مورد یک عفو بحث برانگیز برای متحدان ترامپ مانند استیو بانون و الیوت برودی، یازده ساعت با پدرش بحث و تبادل نظر کرد. ایوانکا سپس به محض انتشار لیست نهایی افراد مورد عفو دو ساعت بعد با خانواده کسانی که از آنها دفاع کرده بود تماس گرفت.

مارک هولدن، رئیس شورای «سازمان آمریكایی‌های خواهان سعادت»، به Axios گفت:«ایوانکا برایای مدت طولانی درگیر پرونده‌های مربوط به عدالت کیفری بوده است او بسیار عالی است اگر كه او این كار را ادامه می‌دهد. ما به همه كمک‌های فراوانی برای تحقق عدالت اجتماعی نیاز داریم».

ایوانکا اکنون با مجموعه‌ای از سازمان‌های غیردولتی مانند cut50 همکاری کرده است تاکنون بیشتر فعالیت‌های او غیر سیاسی بوده و توانسته بسیاری را به خود جلب کند.

جسیکا جکسون، بنیانگذارCut50 گفت که او با ایوانکا ترامپ در زمینه عفو‌ها و تخفیف‌های برای محکومان غیر سیاسی همکاری کرده است. او از ایوانکا به عنوان شخص مناسب در کاخ سفید برای این زمینه یاد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم