آمریکا خواستار توقف فوری حملات حوثی‌ها به سعودی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایالات متحده آمریکا دوشنبه 8 فوریه 2021 ضمن ابراز نگرانی شدید درباره حملات مکرر حوثی‌ها، خواستار توقف فوری حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در داخل یمن و علیه مناطق غیرنظامی در جنوب پادشاهی عربی سعودی شد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا دوشنبه در بیانیه‌ای از شبه‌نظامیان حوثی خواست تا عملیات برهم زننده ثبات را متوقف کرده و به طور سازنده‌ای به تلاش‌های بین‌المللی برای برقرار صلح در یمن بپیوندند.

Advertisement

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه اعلام کرد در حالی که رئیس جمهوری آمریکا گام‌هایی را برای پایان دادن به جنگ یمن برمی‌دارد و پادشاهی عربی سعودی نیز ورود به روند گفتگوها برای پایان دادن به بحران را تایید کرده، ایالات متحده عمیقا از ادامه حملات حوثی‌ها ابراز نگرانی می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از شبه‌نظامیان حوثی خواست تا فورا حملات علیه غیرنظامیان در داخل خاک سعودی را متوقف سازند و همچنین هر حملات نظامی جدیدی در داخل یمن که جز سختی‌ و رنج بیشتر برای مردم یمن چیزی به همراه نخواهد داشت را متوقف کنند.

وزارت خارجه در این بیانیه با تاکید این‌که اکنون زمان آن رسیده تا به جنگ یمن پایان داده شود، از حوثی‌ها خواست تا از اقدامات برهم زننده ثبات امتناع ورزیده و پایبندی خود به مشارکت سازنده در تلاش‌های مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل برای برقراری صلح را اظهار کنند.

شایان ذکر است ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه از رهگیری و سرنگونی 4 فروند پهپاد حوثی بمب‌گذاری شده که به سوی خاک سعودی هدایت شده بود، خبر داد.

ائتلاف عربی اعلام کرد این 4 پهپاد حوثی طی 3 حمله جداگانه به سوی سعودی هدایت شده بودند که در آخرین آن 2 پهپاد بمب‌گذاری شده توسط ائتلاف رهگیری و منهدم شد.

ادامه حملات حوثی‌ها علیه سعودی موجی از محکومیت‌ها و واکنش‌های گسترده عربی را به دنبال داشته و در این راستا کشورهای مصر و اردن و همچنین شورای همکاری خلیجی و سازمان همکاری اسلامی ادامه حملات حوثی‌ها علیه سعودی را به شدت محکوم کردند

بیشترین بازدید موضوعات مهم