4 پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی در مسیر سعودی رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 7 فوریه 2021 اعلام کرد که 4 پهپاد بمب‌گذاری شده پیکارجویان حوثی که به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بودند، را رهگیری و منهدم کرد.

سخنگوی ائتلاف عربی گفت که دو پهپاد بمب‌گذاری شده، مناطقی در سعودی را هدف قرار دادند. سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف گفت که نیروهای ائتلاف عربی در ساعات اولیه یکشنبه یک پهپاد بمب‌گذاری شده که از سوی «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» به شکل عامدانه به سمت مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در منطقه «الجنوبیه» سعودی روانه شده بود، رهگیری و منهدم شد.

براساس همین گزارش نیروهای ائتلاف یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی دیگر را صبح یکشنبه رهگیری و ساقط کردند.

به گفته المالکی حوثی‌ها با تلاش برای حمله به شهروندان غیرنظامی، قوانین بشردوستانه بین‌المللی را زیر پا می‌گذارند و ائتلاف همه اقدامات لازم برای برخورد با این تهدیدها براساس قوانین بین‌المللی را انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری واس خبرگزاری رسمی سعودی دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی هم ارسال پهپاد بمب‌گذاری شده از سوی حوثی‌ها به سمت سعودی را محکوم کرد.

یوسف بن احمد العثیمین با انتشار بیانیه‌ای ادامه روند حملات پهپادی «حوثی‌های تروریست» به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در سعودی را به شدت محکوم کرد. او همچنین از توان نظامی نیروهای ائتلاف برای مقابله با این حملات اظهار خرسندی کرد.

وزارت امور خارجه کویت هم با انتشار بیانیه‌ای حملات پهپادی حوثی‌ها به سمت سعودی را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم