مردی که محمدعلی کلی را شکست داد از سرطان شکست خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

لیون سپینکز بوکسور آمریکایی که توانسته بود در سال 1978 بر محمدعلی کلی ستاره همیشگی بوکس جهان پیروز شده و عنوان قهرمانی جهان را از دستان او خارج کند، روز جمعه پنجم فوریه 2021 بر اثر سرطان جان باخت.

لیون سپینکز در 11 ژوئیه 1953 در سانت‌لوئیس میزوری آمریکا به دنیا آمد و در 5 فوریه 2021 در هندرسون نوادا به دلیل ابتلا به سرطان پروستات از دنیا رفت. به دلیل محدودیت‌های مربوط به کرونا تنها تعداد اندکی از اعضای خانواده و دوستان در مراسم خاکسپاری او شرکت کردند.

Advertisement

لیون سپینکز از زمان حضور در مسابقات بوکس در سال 1977 تا زمان بازنشستگی در 42 سالگی در1995 در 48 مبارزه حرفه‌ای حضور یافت و در 26 مسابقه پیروز شد و 17 بار باخت. 3 مبارزه او هم با نتیجه مساوی به پایان رسید. او در این بازی‌ها 14 بار حریفانش را با ناک‌اوت شکست داد.

معروف‌ترین مبارزه لینون سپینکز در فوریه 1978 برگزار شد و او توانست محمد علی کلی ستاره همه دوران‌های بوکس جهان را شکست داده و عنوان قهرمانی سنگین‌وزن جهان را از او بگیرد. او در سپتامبر همان سال به محمد علی باخت و عنوانی که از او گرفته بود را پس داد.

در سال 1990 او شاهد یکی از وقایع فاجعه‌بار زندگی‌اش بود. لیون کالوین پسر جوان لیون سپینکز که یکی از ستاره‌های آینده‌دار بوکس جهان به شمار می‌رفت، زمانی که در مسیر بازگشت به خانه بود کشته شد. او حین عبور از پلی در شهر محل زندگی‌اش از ناحیه سر مورد اصابت گلوله‌ای قرار گرفت که هیچ‌گاه مشخص نشد به چه دلیل و از سوی چه کسی شلیک شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم