رئیس‌جمهوری مصر: امنیت خلیج از ارکان ثابت سیاست قاهره است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری مصر بر ویژگی روابط قاهره با کشورهای خلیج و پیوند میان امنیت خلیج و امنیت ملی مصر، به عنوان یکی از ارکان ثابت سیاست این کشور تأکید ورزید.

السیسی در دیدار با نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج، چشم‌داشت خود را برای توسعه روابط با شورای همکاری خلیج در زمینه‌های مختلف ابراز و بر اصول سیاست مصر با هدف ایجاد همکاری و پشتیبانی از همبستگی عربی به عنوان رویکرد استراتژیک اصیل، در چارچوب احترام متقابل و تعهد صادقانه و همبستگی برای دفع خطرات از سایر ملت‌های عرب تأکید کرد.

الحجرف نیز به نوبه خود با تأکید بر روابط نزدیک برادرانه میان مصر و کشورهای شورای همکاری خلیج و اشتیاق متقابل برای تقویت این روابط، از نقش استراتژیک و محوری مصر در حفاظت از امنیت ملی عربی و دفاع از همه آرمان‌های عربی و همچنین تلاش‌های خستگی ناپذیر مصر برای برقراری امنیت و ثبات و توسعه در سطح منطقه، تقدیر کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج با ستایش از اهتمام پایدار مصر نسبت به اتحاد و ترویج اقدامات مشترک عربی در مواجهه با چالش‌های بزرگی که منطقه شاهد آن است، تأکید کرد که مصر همچنین از روابط میان کشورهای عربی برادر بر اساس حسن نیت و عدم دخالت در امور داخلی کشورهای عربی، حمایت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم