اعتراضات در مرکز بیروت؛ حزب‌الله لقمان سلیم را ترور کرده ‌است!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ساعاتی پس از ترور لقمان سلیم فعال سیاسی منتقد حزب‌الله، ده‌ها روزنامه‌نگار و کنشگر در لبنان، شنبه 6 نوامبر در بیروت در ابراز مخالفت با این جنایت در تظاهرات خود، شبه‌نظامیان حزب‌الله و رژیم ایران را به دست داشتن در این جنایت متهم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، با در دست‌داشتن پرچم لبنان، شعارهایی را در محکوم کردن ترور سلیم سر داده و حزب‌الله مورد حمایت ایران هدف شعارهای خود قرار دادند که سلیم یکی از برجسته‌ترین منتقدان این گروه شبه‌نظامی قلمداد می‌شد.

Advertisement

سد ترس را بشکنید

معترضین همچنین خواستار متحدکردن صفوف در برابر حوادث جاری و شکستن سد ترس و اعلام دست داشتن حزب‌الله در جنایات علیه اهل قلم در لبنان شدند.

معترضان همچنین خواستار احیای دولت و بازسازی حاکمیت تا دستیابی به دولت مدنی شدند.

به گفته تظاهرکنندگان، سلیم اعتمادی به دستگاه قضایی کشور نداشت زیرا این دستگاه در هیچ ‌یک از حوادث و رویدادهای پیشین درست عمل نکرده بود.

کشته شده به ضرب گلوله

شایان ذکر است که تحقیقات برای کشف جزئیات ترور لقمان سلیم فعال لبنانی، همچنان ادامه دارد در حالی که خانواده او در انتظار نتایج کالبدشکافی جسدش در یک بیمارستان خصوصی هستند تا مطمئن شوند که آیا سلیم قبل از ترور شکنجه شده‌است یا خیر.

نیروهای امنیتی، لبنان جسد این فعال سیاسی را که به مواضع انتقادی تند خود علیه حزب‌الله مشهور است، در خودروی او در العدوسیه، جنوب لبنان پیدا کردند که به ضرب گلوله به قتل رسیده بود.

به گفته یک منبع امنیتی «سلیم برای دیدار با یکی از دوستانش به جنوب رفته بود و نیروهای امنیتی مدارک شناسایی او را پیدا نکردند و توسط نزدیکانش شناسایی شد.»

این مقام امنیتی تأکید کرد که سلیم در اثر اصابت پنج گلوله از ناحیه سر و یک گلوله از پشت کشته شده و ترور احتمالاً در ساعت دو (نیمه شب به وقت گرینویچ) انجام گرفته ‌است.

سلیم 58 ساله، پژوهشگر و فعال حقوق بشر، متعهد به آگاهی فرهنگی و سیاسی در مورد مسائل مربوط به شهروندی و آزادی‌ها بود و در مقاله‌ها و حضور تلویزیونی خود به انتقاد از حزب‌الله، با نفوذترین نیروی سیاسی و نظامی لبنان می‌پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم