پنتاگون: سعودی شریک آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم در منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پنتاگون وزارت دفاع آمریکا روز جمعه پنجم فوریه 2021 تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی کماکان شریک ایالات متحده در زمینه مبارزه با تروریسم در خاورمیانه است.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که کشورش سعودی را در مقابل تهدیداتی که حاکمیت ملی این کشور را تهدید کند، پشتیبانی می‌کند.

Advertisement

او به موضوع جنگ یمن هم اشاره کرد و گفت که آمریکا حمایت محدودی در این زمینه از سعودی کرد. به گفته کربی این حمایت‌ها نظامی نبوده ولی آمریکا باور دارد که ریاض حق دارد از خود دفاع کند.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا هم روز پنج‌شنبه چهارم فوریه 2021 با تاکید بر اینکه پادشاهی عربی سعودی با حملات گروه‌های تحت حمایت ایران مواجه است، بر ادامه همکاری کشورش با سعودی در زمینه حمایت از اراضی و حاکمیت ملی این کشور تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در این سخنرانی گفت: «به پشتیبانی سعودی در زمینه حمایت اراضی و حاکمیت ملی این کشور ادامه می‌دهیم.»

او همچنین با اشاره به اینکه « سعودی با حملاتی که از سوی ایران حمایت می‌شوند، مواجه است»، تاکید کرد: «به همکاری با سعودی برای مقابله با حملات نیروهای تحت حمایت ایران ادامه می‌دهیم.»

جو بایدن گفت که کشورش به پشتیبانی خود از سعودی ادامه می‌دهد تا این کشور بتواند «با هرگونه دست‌اندازی به حاکمیت ملی خود مقابله کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم