.
.
.

نماینده دموکرات مجلس آمریکا: حزب‌الله لبنان یک سازمان تروریستی و دست‌نشانده ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ستینی هویر رهبر اكثريت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه پنجم فوریه 2021 از ادامه حضور حزب‌الله لبنان در دولت این کشور ابراز نارضایتی کرد و این حزب را یک سازمان تروریستی دانست که به دستور ایران کار می‌کند.

این نماینده دموکرات گفت که حزب‌الله مانع تحقق صلح در لبنان می‌شود و باید برای اقداماتش تحت پیگرد قرار گیرد.

هویر تاکید کرد که حزب‌الله لبنان یک سازمان تروریستی و یکی از بازوهای ایران است و مقابله با ایران و بازوهای تروریستی‌اش ضروری است.

او با ابراز ناراحتی از کشته شدن لقمان سلیم کنشگر و منتقد لبنانی مخالف حزب‌الله گفت که لبنان رنج‌های بسیاری کشید و شایسته آزادی و صلح است.

سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان روز پنج‌شنبه چهارم فوریه 2021 گفت که ترور لقمان سلیم -کنشگر لبنانی مخالف حزب‌الله- بخشی از یک زنجیره ترور در این کشور است.

همزمان با شوک وارده بر جامعه لبنان درباره ترور لقمان سلیم کنشگر و منتقد لبنانی که به مخالفت با حزب‌الله لبنان معروف بود، نخست‌وزیر این کشور این حادثه را به شدت محکوم کرده و آن را بخشی از یک زنجیره ترور دانست.

حریری در صفحه توئیترش نوشت که این ترور جدای از ترورهای قبلی نیست و لقمان حکیم «بیش از هر کس دیگری در زمینه مشخص کردن طرف‌هایی که برای وطن خطرآفرین‌ هستند، شفاف بود.»

نخست‌وزیر لبنان در توصیف لقمان سلیم نوشت: «نه سازش کرد و نه عقب‌نشینی. او جان پاک خود را فدای لبنان کرد. باشد که در آرامش باشد و ما و همه سیاستمداران به نبرد برای آزادی ادامه خواهیم داد. محکوم کردن این ترور کافی نیست و باید برای متوقف کردن ماشین آدم‌کشی، مجرمان را شناسایی کرد.»

پس از اينكه لقمان سليم نویسنده، تحلیلگر ، محقق و فعال لبنانی، بعد از ظهر روز گذشته به صورت مرموزی در منطقه تحت کنترل حزب الله لبنان ناپدید شد، منابع لبنانی پنجشنبه 4 فوریه گزارش دادند که جسد غرق در خون این نویسنده در همان منطقه، پیدا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم