جو بایدن: پیامدهای کرونا هنوز جدی است و قول می‌دهم سریعا کاری کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه پنجم فوریه 2021 گفت که تاثیرات بحران کرونا در ایالات متحده هنوز جدی است و او قول می‌دهد سریعا اقدامی برای مقابله با رنجی که این ویروس به آمریکایی‌ها تحمیل کرده کاری کند.

او کاهش حجم بسته کمک‌های مالی به آمریکایی‌ها را رد کرد و گفت که جمهوری‌خواهان باید تلاش بیشتری در زمینه بسته کمکی انجام بدهند.

Advertisement

کنگره آمریکا روز جمعه یک لایحه بودجه‌ را تصویب کرد که به دموکرات‌ها اجازه می‌دهد برنامه نجات اقتصادی پیشنهادی بایدن به حجم 1.9 تریلیون دلار را بدون نیاز به حمایت جمهوری‌خواهان به اجرا درآورد.

کامالا هاریس معاون اول جو بایدن با رای مثبت به این لایحه موجب تصویب شدن آن با 51 رای موافق در مقابل 50 رای مخالف شد. رای گیری در این باره چندین ساعت به طول انجامید و سناتورها ده‌ها مورد اصلاح این لایحه را خواستار شدند.

برخی از این اصلاحات حمایت جمهوری‌خواهان را هم در پی داشت از جمله اینکه افراد پردرآمد از دریافت کمک‌های 1400 دلاری مربوط به کرونا محروم شدند.

جو بایدن روز دوشنبه اول فوریه 2021 گفته بود که این کشور با بحران اقتصادی ناشی از کرونا و بحران بهداشت مواجه است و برای خروج از این بحران‌ها نیاز به اقدامات فوری وجود دارد.

او مدعی شد برنامه‌ای برای این کار دارد و برنامه‌اش آمریکا را از این دو بحران نجات می‌دهد.

جو بایدن از زمان روی کار آمدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که در برنامه نجاتی که او قصد اجرای آن را دارد، کمک‌های مالی در اختیار خانواده‌ها قرار داده و 12 میلیون شهروند این کشور از دایره فقر بیرون کشیده خواهند شد.

او گفت که این برنامه 2 تریلیون دلاری برای بهبود پیامدهای ناشی از بحران کرونا است و از سوی شرکت‌ها و قشر کارگر حمایت می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم