پژوهش اطمینان‌بخش بریتانیایی در مورد کرونا و مصونیت از ابتلای مجدد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با توجه به تنوع پژوهش‌های اخیراً منتشر شده در مورد کرونا و مدت زمان مصونیتی که بهبود یافتگان از کرونا از آن برخوردار می‌شوند، یک پژوهش مهم بریتانیاییلإ نتایج امیدوار کننده‌ای را در مورد این موضوع فاش ساخت.

این مطالعه نشان داد که تمام بهبودیافتگان، حداقل شش ماه از سطح بالایی از پادتن‌ها برخوردار خواهند ماند که به احتمال زیاد از آنها در برابر ابتلای مجدد، محافظت می‌کند.

اطمینان نسبی

دانشمندان همچنین گفتند که این مطالعه که سطح ابتلا به کووید را در میان مردم سراسر بریتانیا و همچنین مدت زمان وجود پادتن را در افراد مبتلا، اندازه‌گیری می‌کند، تا حدی اطمینان می‌دهد که ابتلای سریع دوباره، به ندرت رخ خواهد داد.

در همین زمینه، نعومی الین استاد و دانشمند ارشد «بیوبانک» بریتانیا، مکان اجرای این پژوهش توضیح داد که «اکثریت قریب به اتفاق، پادتن‌هایی را حفظ می‌کنند که حداقل برای شش ماه پس از ابتلا، قابل شناسایی هستند.»

پادتن‌ها


نتایج نشان داد که در میان شرکت کنندگان که قبلاً تست کووید 19 آنها مثبت بوده، 99 درصد پادتن‌ها را به مدت سه ماه حفظ کردند. پس از شش ماه پیگیری کامل در طول مطالعه، 88 درصد پادتن‌ها باقی مانده‌اند.

الین در این مورد گفت: «اگرچه ما نمی‌توانیم رابطه این مسئله با ایمنی بدن را تأیید کنیم اما نتایج نشان می‌دهد که افراد تا حداقل تا شش‌ماه از ابتلا مجدد در امان هستند.

او همچنین با تأکید بر این که نتایج با نتایج سایر مطالعات در بریتانیا و ایسلند نیز مطابقت دارد، نتیجه گرفت که پادتن‌های کرونا تا چند ماه در بدن بهبودیافتگان، باقی خواهد ماند.

قابل توجه است که پژوهشی به روی کارکنان بخش بهداشت و درمان بریتانیا که ماه گذشته منتشر شد، نشان داد که بهبودیافتگان ممکن است دست‌کم به مدت پنج‌ماه مصونیت داشته باشند، اما درعین حال نشان داد که این افراد هنوز هم می‌توانند، ناقل ویروس بوده و ابتلا را گسترش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم