ناامیدی «مسی افغانستان» از مسی آرژانتین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مرتضی احمدی کودک افغان که نامش به دلیل علاقه‌اش به لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونای اسپانیا روی زبان‌ها افتاد، هنوز به اسطوره‌اش عشق می‌ورزد اگرچه به گفته پدرش مسی او را ناامید کرد و جانش را به خطر انداخت.

دو سال پیش عکسی از مرتضی احمدی که بعدها به مسی افغانستان مشهور شد، منتشر شد که نشان می‌داد او با یک کیسه پلاستیکی پیراهن ستاره مورد علاقه‌اش را ساخته و آن را بر تن کرده است و حالا یک فیلم مستند درباره او نشان داد، شهرت مرتضی احمدی دردی از دردهایش کم نکرد و بر مشکلات او و خانواده‌اش افزود.

پس از انتشار عکس مرتضی با پیراهن مسی، صندوق کودک سازمان ملل کمک‌هایی به او کرد اما پدرش می‌گوید که لیونل مسی پسرش را ناامید کرد..

عارف احمدی پدر مرتضی احمدی می‌گوید که آنها بسته‌ای از لیونل مسی دریافت کردند که حاوی یک توپ فوتبال و یک پیراهن ورزشی بود اما ساکنان منطقه گمان کردند که مبالغ هنگفتی از ستاره آرژانتینی به آنها رسید و همین امر سبب شد که جان فرزندشان به خطر افتد.

خانواده احمدی همچنین برای دیدار با لیونل مسی به دوحه پایتخت قطر هم سفر کردند، به این امید که مسی به آنها کمک کند جایی پناهندگی بگیرند یا کاری برای آنها بکند، اما به گفته پدر مرتضی «او هیچ کاری نکرد.»

عارف احمدی گفت: «گمان می‌کردیم با رفتن به دوحه و دیدار با مسی، او همان کاری را خواهد کرد که کریستیانو رونالدو انجام داد.»

رونالدو ستاره پرتغالی یونتووس و رئال مادرید به یک کودک سوری کمک کرد در اسپانیا پناهندگی بگیرد. گفته شد که رونالدو به یک کودک یتیم لبنانی هم کمک مالی قابل توجهی کرده ولی هیچ کدام از این اتفاقات برای مسی افغانستان رخ داد.

عشق مرتضی به لیونل مسی خانواده او را هم دچار مشکل کرد. خیلی‌ها گمان کردند که آنها میلیون‌ها از مسی دریافت کرده‌اند، موضوعی که اصلا حقیقت ندارد، اما این موضوع سبب شد که مرتضی احمدی در خطر ربوده شدن به هدف باج‌گیری از خانواده‌اش قرار گیرد؛ موضوعی که آنها را ناچار به ترک خانه و کاشانه و انتقال به کابل کرد. با همه این احوال مرتضی که همینک 9 ساله است، هنوز عاشقانه لیونل مسی را دوست دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم