معترضان در دهلی عکس گرتا تونبرگ را به علت حمایت از کشاورزان هندی سوزاندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معترضان در دهلی عکس گرتا تونبرگ مبارز محیط زیستی سوئدی را پس از توئیت‌هایش در حمایت از کشاورزان معترض هند، سوزاندند و او را متهم به دخالت در امور داخلی این کشور کردند.

بر اساس گزارش گاردین، عده‌ای معترض در حمایت از سیاست‌های دولت هند تجمع کردند تا به چندین چهره مشهور بین‌المللی از جمله تونبرگ و خواننده موسیقی پاپ ریحانا اعتراض کنند.

Advertisement

این دو چهره معروف با نوشتن توئیتی درباره اعتراضات کشاورزان هندی، از آنها حمایت کردند. اما از سوی مخالفان متهم شدند که احساسات در هند را ملتهب کردند و خشم دولت این کشور را برانگیختند.

عکس‌های تونبرگ و ریحانا در تجمع حامیان سیاست‌های دولت علیه کشاورزان به آتش کشیده شد و بنرهایی با مضمون «دخالت بین‌المللی در امور هند تحمل نخواهد شد» نصب شده بود.

اعتراضات کشاورزان هندی از ماه نوامبر آغاز شد که طی آن صدها هزار کشاورز در اطراف دهلی اردو زدند و خواستار لغو چندین قانون جدید کشاورزی شدند. پس از آنکه هفته گذشته یک راهپیمایی به خشونت کشیده شد، پلیس دهلی با اعزام افسران ضدشورش و نیروهای شبه‌نظامی، ورود و خروج به محل اعتراض را ممنوع و دسترسی به اینترنت تلفن همراه را نیز قطع کرد و بدین ترتیب دست به سرکوب کشاورزان زد.

تونبرگ پس از توئیت کردن به نفع کشاورزان، درگیر اتهاماتی از جمله «توطئه بین‌المللی علیه هند» شد. اگرچه در پرونده‌ای که پلیس هند در این رابطه تشکیل داده نامی از او ذکر نشده است اما گفته می‌شود که توئیت تونبرگ توجه پلیس دهلی را جلب کرده است.

رهبران باهارتیا جانتا حزب حاکم در هند نیز گفتند که این اقدام «شواهدی از برنامه‌های بین‌المللی برای حملات علیه هند» است. در پاسخ به پرسش‌ها درباره تشکیل پرونده‌ای علیه تونبرگ، پرایور رنجان کمیسر ویژه پلیس دهلی، گفت: «ما در اولین گزارش اطلاعاتی از کسی نام نبرده‌ایم، تحقیق در حال انجام است و پلیس دهلی در حال بررسی این پرونده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size