تحقیقات در مورد رخنه به پایگاه اندروز محل استقرار «ایرفورس وان»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیروی هوایی ایالات متحده در حال بررسی حادثه رخنه به پایگاه مشترک اندروز است که مرکز نظامی در پرینس جورج در ایالت مریلند بوده و هواپیمای حامل رئیس‌جمهوری آمریکا را در خود جای داده‌ است.

سخنگوی پایگاه مشترک اندروز اواخر پنج‌شنبه 5 فوریه گفت که «یک فرد غیرمجاز، موفق به رخنه به پایگاه مشترک اندروز شد و این حادثه در دست بررسی است.»

او همچنین افزود: «اداره تحقیقات ویژه نیروی هوایی، این تحقیقات را هدایت می‌کند. هرگونه درخواست کسب اطلاعات مربوط به حادثه را می‌توان به این دفتر ارجاع داد.»

علاوه بر این، دفتر تحقیقات ویژه نیروی هوایی بلافاصله به درخواست «ای بی سی نیوز» برای اظهارنظر و ارائه جزئیات بیشتر، پاسخ نداد.

زمان وقوع حادثه یا اینکه آیا این فرد، قادر به دسترسی به هر هواپیمایی در خط پرواز بوده، هنوز مشخص نیست.

بایدن به ویلمنگتون می‌رود

پایگاه مشترک اندروز در حدود 14 مایلی جنوب شرقی واشینگتن دی سی واقع شده ‌است.

طبق جدول کاری که شامگاه پنج‌شنبه 5 فوریه توسط کاخ سفید منتشر شد، انتظار می‌رود که بایدن شامگاه جمعه 5 فوریه، پایگاه مشترک اندروز را به مقصد ویلمینگتون در زادگاه خود در دلاور، ترک کند.

همان‌طور که کاخ سفید در وب سایت خود اظهار داشت: «از نظر فنی از هواپیمای «ایر فورس وان» برای نقل و انتقال رئیس‌جمهوری استفاده می‌شود» اما این نام برای مشخص کردن هر هواپیمای نیروی هوایی حامل فرمانده کل قوا به کار می‌رود. درحال حاضر این نام به یکی از دو هواپیمای اختصاصی بوئینگ، سری 747–200بی اطلاق می‌شود که دارای کدهای 28000 و 29000 است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم