کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به 55 هزار و 265 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه(بهداشت)‌ افغانستان پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 34 مورد مثبت مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 55 هزار و 265 نفر افزایش یافت.پبه گزارش منابع خبری این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته هیچ بیمار کرونا جان نباخته اما 13 بیمار بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به دو هزار و 407 و بهبودیافتگان به 47 هزار و 995 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، این وزارت با نشر اعلامیه‌ای از شهروندان افغان خواست به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا از سفر به کشورهای خارجی خودداری کنند.

Advertisement

در این اعلامیه آمده بود: «وزارت صحت‌عامه افغانستان به اطلاع هموطنان ما که می‌خواهند سفر نمایند می‌رساند تا به خاطر انجام تست ویروس کرونا در لابراتوارهای(آزمایشگاه) دولتی مراجعه نکنند. چون ظرفیت تست‌های موجود در این لابراتوارها کم بوده و این تست‌ها صرف برای واقعات مشکوک و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در داخل کشور می‌باشد».

در ادامه این اعلامیه ذکر شده که این وزارت «در هماهنگی با وزارت خارجه افغانستان از طریق سفارت خویش با کشور پاکستان در تماس است تا بتوانند راه حلی را برای این چالش دریابند ولی نگرانی دولت پاکستان از این است که سفرهای زیاد سبب انتشار بیشتر ویروس کرونا در هر دو کشور می‌شود».

گفتنی است براساس گفته وزارت صحت عامه افغانستان، قرار است تا ختم سال 2021 میلادی حدود 20 درصد از جمعیت این کشور واکسن کرونا شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم