صراحت لهجه غیرعادی ماسک در بیان نقص در کنترل کیفیت خودروهای تسلا!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایلون ماسک مدیر عامل تسلا در اظهاراتی شگفت‌آور و عجیب اذعان کرد که کیفیت خودروهای تسلا هر زمان که شرکت، تولید خود را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد، تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ماسک گفت: «تسلا در اواخر سال 2020 آنقدر سریع در حال ساخت ماشین بود که کار رنگ‌زنی خودروها را خراب می‌کرد.»

Advertisement

تسلا انتقادات زیادی را نسبت به کیفیت خودروهای ساخت تسلا دریافت کرده، خصوصاً پس از آنکه تولید مدل 3 و مدل «وای» را در مقادیر نسبتاً زیاد، افزایش داد.

ایلون ماسک در مصاحبه با سندی مونرو تحلیلگر صنعتی، فوق‌العاده صریح ظاهر شد در مورد مشکلات کنترل کیفیت، صحبت کرد.

ماسک در همین مصاحبه گفت: «اتمام مراحل تولید، مدتی طول کشید و دوستان می‌پرسند: چه زمان باید تسلا بخرم؟ من می‌گویم: یا اوایل تولید آن را بخر، یا وقتی که تولید به وضعیت پایدار می‌رسد.»

او افزود: «اما در طول شیب تولید، شبیه‌ماندن در موقعیت عمودی هنگام کوهنوردی است و به‌دست درآوردن همه جزئیات کوچک، بسیار دشوار است.»

مونرو پرسید که علت بروز مشکل در رنگ خودرو چیست، در حالی که این مدل، در طول یک ماه، بهترین مدل بود. ماسک پاسخ داد که تسلا در پایان سال گذشته، حتی در ماه دسامبر، کیفیت رنگ را بهبود داده ‌است.

در حالی که اکنون بیش از سه سال از عمر مدل 3۳ می‌گذرد، تسلا بیشتر سال 2020 را صرف دستیابی به هدفی جاه‌طلبانه کرد که ماسک برای فروش 500 هزار خودرو تعیین کرده بود و به نظر می‌رسد این هدف منجر به بروز مشکلات کیفیتی بیشتری در مورد رنگ شده ‌است.

ماسک خاطرنشان کرد: «یکی از اتفاقاتی که در جریان افزایش تولید شاهدش بودیم این بود که لزوماً رنگ به اندازه کافی خشک نشده بود.»

مونرو به باریک‌بینی در مورد انواع خودروها شهرت دارد، اما انتقادات او نسبت به تسلا از محبوبیت خاصی برخوردار است و بررسی مدل 3 در سال 2018 به ویژه با مقایسه کیفیت آن با خودروی «کیا» ساخت دهه 1990، بسیار موشکافانه بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم