خشم در سراسر لبنان در پی ناپدید شدن نویسنده و فعال منقد حزب الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ناپدید شدن یک فعال و نویسنده از شیعیان لبنان که به شدت مخالف حزب الله بوده است، خشم گسترده‌ای را در سراسر لبنان بویژه در میان طبقه روشنفکران و فعالان سیاسی این کشور ایجاد کرد. فعالان لبنانی می‌گویند از ساعت هشت عصر روز چهارشنبه تاکنون تماس با لقمان سلیم، نویسنده تحلیلگر و منتقد حزب الله، غیر ممکن شده است و خانواده او نیز از وی اطلاعی ندارند. به گفته منابع نزدیک به لقمان سلیم او هنگام بازدید از خانه یکی از دوستانش در یکی از روستاهای جنوب لبنان، جایی که حزب الله بر آم مناطق کنترل دارد، ارتباط خود را از دست داده است.

خانواده لقمان سلیم از طریق ردیابی تلفن همراه او نتوانستند اثری از او یا خودرویش را پیدا کنند و این امر باعث شد تا آنها با بیمارستان‌ها و مراکز پلیس لبنان تماس بگیرند.

Advertisement

دوستان این منتقد شدید حزب الله لبنان می‌گویند احتمالا او با یک عملیات آدم ربایی روبرو شده است. خانواده این فعال و تحلیلگر لبنانی بامداد روز پنجشنبه 4 فوریه با ارسال پیامی از هر کسی که در باره او اطلاعی یا معلوماتی دارد خواستند تا با آنها تماس بگیرد.

برادر لقمان سلیم در توییتر نوشت:« برادرم سلیم بیش از 5 ساعت به تلفن خود جواب نمی‌دهد.او به نزد یکی از دوستانش به نام شبیب الامین در منطقه نیحا در جنوب رفته بود، اما هنگام بازگشت از دوستش ناپدید شد این پیام را به پلیس و نیروهای امنیتی لبنان ارسال می‌دهم».

بعد از اینکه راشا سلیم خواهر او در حساب فیس بوک و توییتر خود خبر قطع ارتباط با برادرش را پس از خروج از خانه یکی از دوستانش در شهر صریفا ، منطقه صورر منتشر کرد. او سحرگاه روز پنجشنبه در توییتی نوشت که برادرش از عصر دیروز به تلفن او پاسخ نداده است و مبایل او در زمینی در یک جاده فرعی در حومه شهر صریفا پیدا شده است.

همزمان، فعالان لبنانی و افراد برجسته در رسانه‌های این کشور با براه انداختن هشتگ # Where_Lokman_Slim «سلیم لقمان کجاست؟» از دولت لبنان خواستند تا در باره سرنوشت او و کسب اطلاعات برای خانواده‌اش اقدامات سریع و لازم را اتخاذ کنند.

گفتنی است که سلیم همواره با انتقاد از حزب الله لبنان و سلاح غیر قانونی آن و عملکرد این حزب در چارچوب اجنده کشورهای خارجی به ویژه رژیم ایران و ترجیح منافع آنها بر منافع کشور لبنان، در رسانه‌ها سخن می‌گفت او معتقد است که حزب الله لبنان با شعارهای فرقه‌ای ذهن طرفداران خود را کنترل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم