فوری

پخش زنده

واشنگتن: برای بررسى هرگونه پیشنهاد ایرانی هنوز فاصله زیادی است

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت امور خارجه آمریكا روز چهارشنبه 3 فوریه اعلام کرد، دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریكا از زمان به قدرت رسیدن تاکنون هیچ ارتباطی با ایران برقرار نكرده است و انتظار ندارد كه این اتفاق قبل از مشورت با متحدان واشینگتن و كنگره این کشور اتفاق رخ دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت، که تا بررسی هرگونه پیشنهاد از طرف ایرانی‌ها هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در این خصوص پس از آن منتشر شد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران پیشنهادهایی را برای هماهنگ شدن گام‌های ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام، ارائه داده بود.

ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در سخنانی خواستار همکاری اتحادیه اروپا برای فراهم کردن شرایط برای بازگشت همزمان تهران و واشنگتن به توافق هسته‌ای شده بود.

این درحالی است که اتحادیه اروپا و ایالات متحده از فعالیت موشکی ایران و همچنین دخالت تهران در امور کشورهای منطقه و نقش بی‌ثبات کننده این کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار درج این مسائل در هر گونه توافق جدید هسته‌ای با ایران است.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی اظهاراتی در تاریخ 28 ژانویه، از ایران خواست تا قبل از اینکه پیشنهاد بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای را بدهد، خود باید به مفاد توافق هسته‌ای پایبند بماند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران