فوری

پخش زنده

سعودی ورود مسافران غیر شهروند این پادشاهی از 20 کشور جهان را تعلیق کرد

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی چهار‌شنبه 3 فوریه 2021 اعلام کرد در راستای اقدامات مقابله با انتشار ویروس کرونا، ورود مسافران غیر شهروند سعودی، دیپلمات‌ها و خانواده‌هایشان برای واردان از 20 کشور جهان را موقتا تعلیق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) یک منبع مسئول در وزارت کشور سعودی گفت « در چارچوب اقدامات پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تصمیم گرفته شد تا ورود افراد غیر شهروند سعودی، دیپلمات‌ها و دست‌اندرکاران بخش بهداشت و خانواده‌های آنها از 20 کشور جهان موقتا به تعلیق درآید».

فهرست 20 کشوری که ورود مسافران غیر سعودی از آنها به پادشاهی سعودی به طور موقت به تعلیق درآمده شامل: آرژانتین، امارات، آلمان، آمریکا، اندونزی، ایرلند، ایتالیا، پاکستان، برزیل، پرتغال، بریتانیا، ترکیه، آفریقای جنوبی، سوئد، سوئیس، فرانسه، لبنان، مصر، هند و ژاپن است.

همچنین این تصمیم شامل آن دسته از مسافرانی می‌شود که طی 14 روز قبل از درخواست ورود به پادشاهی عربی سعودی از یکی از آن 20 کشور گذشته‌اند.

بر همین اساس، تدابیر ورود شهروندان سعودی، دیپلمات‌ها و دست‌اندرکاران بخش بهداشت و خانواده‌هایشان از این 20 کشور یا کسانی که طی 14 روز قبل از ورود به پادشاهی سعودی از آن 20 کشور عبور کرده باشند، طبق اقدامات پیشگیرانه‌ای اتخاذ شده از سوی وزارت بهداشت سعودی انجام خواهد شد.

وزارت کشور سعودی همچنین اعلام کرد که این تصمیم از ابتدای ساعت 9 شامگاه امروز چهارشنبه 3 فوریه 2021 به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

تبلیغات

برگزیده های کاربران