فوری

پخش زنده

الکاظمی: الغریباوی فرمانده داعش در جنوب عراق کشته شد

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق سه‌شنبه 3 فوریه 2021 از کشته شدن ابو حسن الغریباوی فرمانده گروه داعش در جنوب عراق و غانم صباح مسئول انتقال دو عامل انتحاری حملات تروریستی در میدان «الطیران» در بغداد، خبر داد.

الکاظمی در شبکه «توئیتر» نوشت:« در ادامه تلاش نیروهای قهرمان‌مان برای از بین بردن فرماندهان گروه داعش و وفای به خون شهدای عراق، امروز ابو حسن الغریباوی، موسوم به فرمانده داعش در جنوب عراق و غانم صباح یکی دیگر از عناصر تروریستی کشته شدند».

او همچنین افزود که غانم صباح مسئول انتقال و جابجایی عوامل انتحاری و دیگر عناصر تروریستی در عراق است که امروز به دست نیروهای امنیتی این کشور کشته شد.

از سویی یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که غانم صباح جواد که در حمله هوایی امروز کشته شده مسئولیت جابجایی دو عنصر تروریستی را بر عهده داشته که خود را در میدان الطیران در بغداد، منفجر کردند.

در این دو حمله تروریستی پی در پی که در بازارچه‌ای در میدان الطیران در وسط بغداد به وقوع پیوست 32 تن کشته و 110 نفر دیگر زخمی شدند.

یحیی رسول افزود« جبار علی فیاض ملقب به ابو حسن الغریباوی که امروز در حمله هوایی کشته شده نظارت بر عملیات تروریستی در میدان الطیران را بر عهده داشت».

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ضمن تاکید بر ادامه عملیات نوعی و پیشگیرانه نیروهای امنیتی این کشور به هدف قرار گرفتن 5 عنصر تروریستی و کشته شدن آنها به دست نیروهای امنیتی طی عملیات پیشین نیز اشاره کرد.

از سویی سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق در اظهاراتی ویژه به شبکه «العربیه» گفت که دستگاههای امنیتی به تعقیب بازماندگان داعش در مناطق صعب‌العبور عراق ادامه می‌دهند و افزود که عدم پذیرش عناصر داعش از سوی مردم، پیگرد و هدف قرار گرفتن آنها را تسهیل می‌کند.

نخست وزیر عراق پنج‌شنبه گذشته نیز از کشته شدن ابو یاسر العیساوی «جانشین خلیفه داعش و والی این گروه در عراق» طی یک عملیات نوعی اطلاعاتی، خبر داده بود.

تبلیغات

برگزیده های کاربران