وكیل جدید ترامپ: محاکمه ترامپ غیر قانونی و هدف منع نامزدی او در آینده است ‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ديوید شوين وکیل جدید دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه 2 فوریه در یک برنامه تلویزیونی با تاکید بر اینکه محاکمه دونالد ترامپ غیر قانونی است گفت هدف دمکرات‌ها منع نامزدی ترامپ در آینده است.

او گفت، هیچ سندی دال بر دعوت رئیس جمهوری سابق آمریکا به خشونت وجود ندارد بلکه برعکس تمام آرشیو سخنرانی‌های ترامپ قبل و بعد از رویداد حمله به کنگره نشان می‌دهد که او به ضرورت حفظ آرامش و مسالمت‌آمیز بودن اعتراض‌ها تاکید کرده است.

Advertisement

وکیل جدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت که او قصد دارد هفته آینده استدلال‌های خود را برای برائت دونالد ترامپ از اتهام دامن زدن به شورش‌ها و خشونت را به دادگاه ارائه دهد او گفت، محاکمه ترامپ پیامدهای بذی را به دنبال خواهد داشت و در آینده هر گفتمان سیاسی را محدود خواهد کرد.

دیوید شوئن، وكیل ترامپ که در برنامه مشهور «Hannity» فاكس نیوز صحبت كرد از یک استراتژی سه جانبه‌ای برای دفاع از ترامپ پرده برداشت.

دیوید شوئن و بروس كاستور دو وکیل جدید دونالد ترامپ قصد دارند که در دفاعیات خود از در جلسه استیضاح رئیس جمهوری سابق آمریکا استدلال کنند که این استیضاح مغایر قانون اساسی است. مدارکی وجود دارد که حتی قبل از سخنرانی دونالد ترامپ برای هوادارانش برخی از آشوبگران قصد داشتند به ساختمان كاپیتول حمله كنند.

شوئن افزود: «پیامدهای محكومیت ترامپ تجربه بدی خواهد بود كه می‌تواند گفتمان سیاسی را در آینده بسیار محدود كند».

او افزود: «علاوه بر این که این روند کاملاً خلاف قانون اساسی است، این یک مسیر بسیار خطرناک است که مصونیت هر سخنران سیاسی علاقمند به فعالیت سیاسی را در آینده به خطر می‌اندازد و این خلاف همه آنچه ما در این کشور باور داریم است».

استیضاح دوم ترامپ در مجلس سنا آمریکا قرار است در تاریخ 9 فوریه آغاز شود. ده عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ به دلیل اتهاماتی مربوط به تحریک معترضان برای حمله به کنگره است، به دموکرات‌ها پیوستند.

شوئن گفت ترامپ همواره خشونت را محکوم کرده است آرشیو سخنان او را بخوانید. او هواداران خود را به آرامش دعوت کرده بود.

دموکرات‌ها همچنین قصد دارند فیلم‌هایی از خشونت‌های روز حمله به کنگره را به دادگاه ارائه دهند.

شوئن وکیل ترامپ دادگاه را غیرمنصفانه توصیف کرد و گفت دموکرات ها فقط به دنبال جلوگیری از کاندیداتوری مجدد ترامپ هستند. ما همچنین می دانیم که دستور کار خانم پولیسی و دیگران صرفاً جلوگیری از کاندیداتوری مجدد رئیس جمهور ترامپ برای ریاست جمهوری است و این غیر دموکراتیک است ، این سیلی است به 75 میلیون نفری که به دونالد ترامپ رأی دادند.

او گفت:«می‌خواهم بگویم که شما نمی‌توانید چندین سناتور را پیشتر موضعی بسیار تند و تعصبی وحشتناک در مخالفت با دونالد ترامپ دارند به عنوان شاهد برای استضیاح در دادگاه فراخوانید. هر شهروند آمریکایی می داند و این تصور را دارد که دادگاه، قاضی و هیئت منصفه پیشاپیش علنا اعلام کرده اند که باید ترامپ محکوم و مجرم شناخته شود!.

آنها به روشنی می‌گویند دونالد ترامپ دموکراسی را تضعیف کرده بنابرین چگونه می‌توانیم یک دادرسی عادلانه‌ای با این شرایط داشته باشیم؟».

انتظار می‌رود که ترامپ تبرئه شود، زیرا برای محکومیت او حداقل 17 سناتور جمهوری خواه باید در رای‌گیری به 50 دموکرات بپیوندند.

هفته گذشته 45 جمهوری خواه در مجلس سنا با استیضاح ترامپ مخالفت کرده و کیفرخواست رئیس جمهوری سابق آمریکا را با قانون اساسی دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم