تاکید الکاظمی بر تلاش عراق برای تحکیم روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دوشنبه یکم فوریه 2021 ضمن استقبال از نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج و هیأت همراه او، بر تلاش کشورش برای تحکیم روابط با کشورهای عضو شورای همکاری تاکید کرد.

به گزارش رسانه‌های عراقی مصطفی الکاظمی همچنین بر تلاش عراق برای تعمیق روابط با کشورهای شورای همکاری خلیجی و تحقق تکامل با ملت‌های برادر در این کشورهای در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

Advertisement

الکاظمی ضمن اشاره به این‌که روابط میان عراق و کشورهای خلیجی هنوز به سطحی مورد نظر عراق نرسیده بر ضرورت تسریع در روند ارتباط شبکه برق عراق با این کشورها و تقویت تبادل تجاری با آنها تاکید کرد.

الکاظمی نیز ضمن استقبال و عرض تبریک‌ عراق به خاطر تلاش‌های انجام شده در راستای آشتی خلیجی بر ضرورت اینکه گفتگوها اساسا باید به حل مشکلات میان کشورهای منطقه بیانجامد، تاکید کرد.

الکاظمی نیز با اشاره به اینکه عراق به اهمیت گفتگوها باور دارد گفت به ویژه این‌که تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی کنونی پیامدهایی بر همه کشورهای منطقه در پی خواهد داشت، و این ضرورت ادامه همکاری‌ها و گفتگوها را بیش از هر زمانی نشان می‌دهد.

نخست وزیر عراق با اشاره به اهمیت پیگیری پرونده سرمایه‌گذاری و تعهدات بیان شده در کنفرانس کشورهای کمک‌ کننده که در کویت برگزار شده بر نقش آن در تحقق ثبات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در عراق که تاثیرات آن به گفته او به طور کلی بر امنیت منطقه منعکس می‌شود، تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی گفت که این اقدامات همزمان با تلاش‌های عراق در مبارزه با تروریسم و حمله مستمر آن در تحت پیگرد قرار دادن بازماندگان گروههای تروریستی انجام می‌شود.

از سویی الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی بر حمایت این شورا از عراق در جهت تحقق امنیت، ثبات و حفظ حاکمیت این کشور که در اعلامیه اجلاس سران کشورهای عضو شورا در العلا آمده، تاکید کرد.

الحجرف همچنین با بیان این که شورای همکاری خلیجی تجربه موفق عراق در زمینه مبارزه با تروریسم را ارج می‌نهد نسبت به کشته و مجروح شدن شماری از غیرنظامیان عراقی در حمله تروریستی میدان الطیران، ابراز تاسف کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیجی نیز تاکید کرد که پرونده الحاق شبکه برق عراق به شبکه برق کشورهای خلیجی به مراحل پیشرفته‌ای رسیده و کشورهای شورای همکاری با جدیت دیدارهای دوجانبه را برای احراز پیشرفت در این زمینه ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم