.
.
.

ابراز خوش‌بینی اپیدمیولوژیست آمریکایی از کاهش چشمگیر مرگ و میر مبتلایان به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دکتر آنتونی فاوچی، اپیدمیولوژیست آمریکایی و مشاور ارشد بیماری همه‌گیر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، از کاهش موارد مرگ و میر و مبتلایان کرونایی ابراز خوش بینی کرد.

فاوچی با بیان اینکه بلاخره افقی از نور در انت‌های تونل سیاه بیماری همه‌گیر کرونا ایجاد شده، از مردم خواست تا از طریق واکسیناسیون از شیوع ویروس کرونا و متوقف کردن تولید و تکثر آن در اسرع وقت استفاده کنند.

فاوچی طی یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «شما باید واکسن ضد کرونا را در اسرع وقت در سراسر کشور دریافت کنید.دلیل این امر همان چیزی است که ما در ویروس شناسی می‌دانیم اگر کرونا شیوع و تکثر نکند، نمی‌تواند جهش پیدا کند و به گونه جدیدی تغییر هویت دهد لذا باید روند افزایش تولید آن ویروس را از طریق واکسیناسیون متوقف کنیم و اگر مجالی برای تولید وتکثر به آن ندهیم قادر به تولید گونه جهش یافته نخواهد بود».

این متخصص اپیدمیولوژی آمریکایی افزود: «بنابراین ، هنگامی که ما به کمپین‌های واکسیناسیون در ایالات متحده و همچنین در جهان نگاه می کنیم و هنگامی که در مورد تحویل این واکسن ها به مردم در اسرع وقت صحبت می کنیم ، موضوع محدود به محافظت از افراد در مقابل ابتلا به این بیماری نیست یا کاهش شیوع ویروس و جلوگیری از بیماری نیست، بلکه هدف جلوگیری از تغییر گونه‌های جهش یافته این ویروس در آمریکا و جهان است».

او افزود: «ایالات متحده بخشی از جامعه بین المللی است بنابراین، پیوستن ما به كواكس كه يک ابتكار جهانی برای واكسین كردن همه افراد در جهان در برابر كرونا است، تنها راهی است که ما می‌توانیم ویروس را برای همیشه متوقف کنیم».

گفتنی است که بر اساس سرشماری دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده با 441،331 مورد فوتی و 26،187،424 مورد ابتلا، بیشترین آسیب از این اپیدمی را داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم