فوری

پخش زنده

ویدئو؛ قتل فجیع یک مغازه دار به دست حوثی‌ها‌ با کلاشینکوف در انظار عمومی

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

یک شبه‌نظامی حوثی در استان ضمار، یک شهروند یمنی مغازده دار را به دلیل امتناع از پرداخت آنچه شبه نظامیان حوثی آن «خمس» می‌نامند، با کلاشینکوف و در انظار عمومی به قتل رساند.

شبه‌نظامیان تروریست حوثی در مناطق تحت کنترل خود به دلیل عدم وجود دولت و نهادهای مدنی، قانونی را به نام «خمس» تصویب کرده که به موجب آن با زور اسلحله از کسبه‌کاران، مغازه‌دارها، کشاورزان و کارگران ماهانه مبالغی پول دریافت می‌کنند . حوثیها تحت پوشش دینی به نام خمس این آخاذی که با زور سرنیز و تهدید و قتل کسانی که با آن مخالفت می‌کنند، صورت می‌گیرد را از سال 2019 به صورت غیرقانونی در مناطق خارج از کنترل دولت قانونی یمن و نهادهای مالی و اقتصادی آن به اجرا درآوردند.

به موجب «خمس» حوثی‌ها، همه کسبه‌کاران، کشاورزان، کارگران و مغازه داران ملزم هستند که یک پنجم درآمد خود را به شبه نظامیان حوثی بدهند.

رسانه‌های محلی یمنی و سایت‌های خبری روز یکشنبه گزارش دادند که یکی از مسئولان حوثی به نام «ابو شهاب الخالق» ، که از طرف شبه نظامیان مامور آخاذی موسوم به قانون «خمس» اجباری از بازار ماریه در منطقه عنس ، غرب ذمار شده بود ، با کلاشینکف علی زید جحزر ، مالک یک مغازه کوچک در این بازار را به صورت فجیعی در انظار عمومی به قتل رساند.

به گزارش منابع رسانه‌ای محلی این شهروند یمنی به دلیل عدم قبول اعطای مبلغ مورد نظر مامور حوثی به ضرب گلوله کشته شد.

طبق گفته شاهدان عینی، این مغازه دار یمنی خطاب به مامور حوثی گفت:«ما زکاتی را که خداوند به ما واجب کرده است را پرداخت کرده ایم. اما در مورد خمس این قانون را شما از کجا ا آورده اید... من یک فلس کمتر از دینار هم پرداخت نمی‌کنم».

مسلح حوثی سپس سینه این شهروند را با کلاشینکوف هدف قرار داده و با خونسردی کامل او را در انظار عمومی به قتل رساند.

گفتنی که حوثی‌ها مناطق تحت کنترل خود را با خشونت و قتل و ارعاب مردم اداره می‌کنند بسیاری از یمنی‌ها که از مناطق این گروه تروریستی مورد حمایت ایران فرار کردند در روایت‌های می‌گویند آنها از گروه تروریستی داعش به مراتب جنایتکارتر عمل می‌کنند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران