فوری

پخش زنده

واکنش مشاور رئیس جمهوری افغانستان: جعفریان بهتر است به صدای مردم ایران توجه کند

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شاه‌حسین مرتضوی مشاور رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه 1 فوریه 2021 به مصاحبه تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی با محمد حسین جعفریان واکنش شدید نشان داد و اعلام کرد، جعفریان بهتر است به صدای مردم ایران توجه کند.

مرتضوی در توییتی نوشت، محمد حسین جعفریان از اعضای سپاه قدس است و او بهتر است به صدای مردم ایران توجه کند.

مرتضوی نوشت: «تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی چه قدر بیچاره شده است که در باره جمهوریت در افغانستان با محمد حسین جعفریان از اعضای سپاه قدس مصاحبه می‌کند. آقای جعفریان بهتر است به صدای مردم ایران توجه کند که رهبری ایران را مانع مردم سالاری در آن کشور می‌دانند».

از سوی دیگر، تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی دیشب(شامگاه یک‌شنبه) با محمد حسین جعفریان تحت نام «کارشناس ارشد مسائل افغانستان» مصاحبه کرد و جعفریان در مورد اوضاع افغانستان صحبت کرد.

شایان ذکر است که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز روز یک‌شنبه هفته جاری با هیأت طالبان در تهران در مورد اوضاع افغانستان صحبت کرد.

محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد، ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان یک‌شنبه 31 ژانویه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد اوضاع افغانستان صحبت کرد.

محمد نعیم در توییتی نوشت، این دیدار در «فضای خوب» در تهران پایتخت ایران برگزار شد و مسایل مربوط به دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

او در ادامه نوشت: «هم چنان پیرامون وضعیت افغانستان، مذاکرات بین‌الافغانی، عملی شدن کامل توافق‌نامه دوحه، و ضرورت صلح و امنیت در افغانستان و منطقه نیز بحث‌ها صورت گرفت».

تبلیغات

برگزیده های کاربران