فوری

پخش زنده

ترامپ وکلای جدیدی را برای مقابله با استیضاح معرفی کرد

منبع: دبی-العربیه .نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، دو وکیل جدید را برای دفاع در دادگاه استیضاح سنا معرفی کرد، دفتر ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که وكلا «دیوید شوئن و بروس كاستور» ریاست تیم وکلا را برای دفاع از ترامپ در دادگاهی كه از 9 فوریه آغاز می‌شود به عهده خواهند داشت.

بر اساس اعلام دفتر رئیس‌جمهوری پیشین، شوئن قبلا به ترامپ و مشاوران در آماده‌سازی مراحل رسیدگی کمک کرده بود.

یک منبع مطلع روز شنبه به رویترز گفت که «بوچ بوورز و دبورا باربری»، دو وکیل کارولینای جنوبی دیگر در تیم وکلای ترامپ نیستند.

مجلس سنای آمریکا، قرار است طرح استیضاح ترامپ، مصوب 13 ژانویه توسط مجلس نمایندگان را به اتهام «تحریک به آشوب هواداران در 6 ژانویه» بررسی کند که منجر به کشته شدن 5 نفر شد.

ترامپ قرار است روز سه‌شنبه به اتهامات استیضاح پاسخ بدهد. 45 جمهوری‌خواه در مجلس سنا هفته گذشته از تلاش ناموفق برای متوقف کردن دادگاه استیضاح ترامپ حمایت کردند.

شوئن یکی از وکلای جدید ترامپ، پیش از این وکیل راجر استون مشاور سابق ترامپ بود که در نوامبر 2019 به دلیل دروغ گفتن به پارلمان درباره دخالت روسیه در انتخابات 2016 تحقیق کرده بودند، محکوم شد. ترامپ در دسامبر سال 2020 ، هفته ها قبل از ترک دفتر در 20 ژانویه ، استون را عفو کرد. كاستور نیز دیگر وکیل جدید ترامپ، وکیل دادگستری سابق پنسیلوانیا است.

تبلیغات

برگزیده های کاربران