فوری

پخش زنده

اتحادیه اروپا: امیدواریم تشکیل دولت جدید به اتحاد ملی و ثبات در لیبی منجر شود

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

در واکنش به انتشار فهرست نام‌های نامزدها برای شورای ریاستی و ریاست دولت لیبی، سفیر اتحادیه اروپا در این کشور یکشنبه 31 ژانویه 2021 ابراز امیدواری کرد تشکیل دولت جدید به اتحاد ملی و ثبات در لیبی منجر شود.

سفیر اتحادیه اروپا در لیبی همچنین مشارکت گسترده رهبران لیبی از مناطق مختلف این کشور را پایبندی حقیقی همه طرف‌ها به گردهمایی گفتگوهای سیاسی عنوان کرد.

نمایندگی سازمان ملل متحد شامگاه شنبه از فهرست نامزدها برای شورای ریاست انتقالی و پست نخست وزیری پرده برداشت که قرار است هفته آینده در سوئیس به منظور تضمین روند انتقالی تا انتخابات دسامبر آینده این پست‌ها را به دست گیرند.

این فهرست شامل نام‌های 45 نفر و از جمله آنها 3 زن است. این فهرست همچنین شامل رهبران محلی سرشناسی از مناطق مختلف در شرق و غرب لیبی و علاوه بر آن از جنوب است که برای رسیدن به قدرت رقابت می‌کنند.

بنا بر اعلام سازمان ملل شرکت کنندگان در گفتگوهای سیاسی لیبی که از نوامبر گذشته و تحت نظارت این سازمان آغاز شده طی روزهای 1 الی 5 فوریه در سوئیس گرد هم می‌آیند تا برای تشکیل شورای ریاست که از 3 عضو و یک نخست وزیر با دو معاون تشکیل می‌شوند رای دهند.

شایان ذکر است که این شورای انتقالی ماموریت خواهد داشت تا اتحاد مجدد موسسه‌های حکومتی و امنیت را در لیبی تا برگزاری انتخابات 24 دسامبر آینده تضمین کند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران