پرتاب سنگ از سوی معترضان طرابلس در شمال لبنان و واکنش نیروهای امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی اتمام تحصن در میدان عبدالحمید کرامی شهر طرابلس در شمال لبنان، معترضین یکشنبه 31 ژانویه به سمت کاخ استانداری طرابلس حرکت کرده و شروع به پرتاب سنگ از پشت دیوار کردند.

پس از این اقدام بود که نیروهای امنیتی برای پراکنده‌کردن معترضین، با شلیک گاز اشک‌آور وارد عمل شدند.

این تحولات در حالی اتفاق افتاد که تحصن‌ها و اعتراضات همچنان در میدان النور در مرکز شهر ادامه داشت و تظاهرکنندگان از مناطق مختلف با بلند کردن پرچم لبنان، خواستار برکناری مسئولان شدند.

معترضین، طبقه حاکم را مسئول فروپاشی مالی، اقتصادی و معیشتی و نرخ بالای دلار دانسته و تأکید کردند که این طبقه سیاسی، صلاحیت احیای رشد اقتصادی، مبارزه با فساد و محاکمه مفسدان را ندارد.

تحرکات اعتراض‌آمیز

بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان، شماری از تظاهرکنندگان لبنانی برای ابراز همبستگی خود با معترضین شهر طرابلس، اعتراضاتی را در شهر صیدا در جنوب کشور و بیروت، ترتیب دادند.

شماری از معترضین عصر شنبه 30 ژانویه، در میدان ایلیا در شهر صیدا دراقدامی در نمایش همبستگی خود با معترضان طرابلس، از موج دستگیری‌ها در این شهر انتقاد کرده و دست به راهپیمایی در محله‌های صیدا زدند.

در پایتخت نیز شماری از معترضین امروز در اعلام همبستگی با شهر طرابلس، در میدان شهدا در مرکز بیروت گرد آمده و با دردست‌داشتن پرچم‌های لبنان، شعارهایی در ابراز همبستگی با طرابلس سر دادند و از سیاست محاصره اقتصادی، سرکوب تظاهرکنندگان و کاربرد زور در برابر جنبش‌های مردمی بشدت انتقاد کردند.

همچنین جمعی از معترضان علی‌رغم فضای امنیتی حاکم، با سردادن شعار در برابر خانه محمد فهمی وزیر کشور در کابینه موقت، تجمع کرده و رویدادهای جاری در طرابلس را محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم