سازمان ملل شکنجه برای اعتراف دروغین و اعدام مطیری را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان ملل شکنجه دادن علی مطیری که منجر به اعتراف دروغین او به کشتن دو عضو بسیج ایران و اعدام این ورزشکار ایرانی شد، را محکوم کرد.

جمهوری اسلامی ایران به اعدام ورزشکاران نخبه ایرانی با قتل علی مطیری بوکسور قهرمان و مربی برجسته ورزش در روز پنجشنبه هفته گذشته، در زندان شیبان واقع در استان «خوزستان» ادامه داد.

این در حالی است که فعالان و اعضای خانواده او گفتند که مطیری 30 ساله با شکنجه‌های شدیدی روبرو بود که منجر به اعتراف دروغین وی مبنی بر کشته شدن دو عضو بسیج ایران در سال 2018 شد.

یک سخنگوی سازمان ملل به جروزالم پست گفت: «ما از مقامات ایران می‌خواهیم در موارد مجازات اعدام مطابق با قانون حقوق بشر برخورد کند. ما در رابطه با مسائل اعدام و مجازات اعدام با مقامات در ایران درگیر هستیم».

راب کوهلر، مدیر کلGlobal Athlete (گروه بین‌المللی حمایت از ورزشکاران المپیک)، گفت: «کمیته بین‌المللی المپیک باید اکنون اقدام کند.

سکوت آنها در واقع همدستی با این اقدام است. عدم اقدام آنها به وضوح نشان می‌دهد كه آنها به حقوق ورزشكاران بی‌توجه هستند».

او افزود: «اعدام غم‌انگیز اخیر علی مطیری سومین مورد اعدام یک ورزشکار طی چهار ماه گذشته است که توسط دولت ایران اجرایی شده است. IOC باید فورا کمیته ملی المپیک ایران را به حالت تعلیق درآورد».

گفتنی است، رسانه‌های ایران پیش از این گزارش دادند که دادگستری خوزستان علی مطیری را به اتهام حمله به پایگاه بسیج و کشتن دو نفر از اعضای آن متهم و حکم اعدام برای او صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم