برگزاری تجمع اعتراضی در بیروت و صیدا برای همبستگی با معترضان شهر طرابلس لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعدادی از فعالان سیاسی و فرهنگی لبنان در شهرهای بیروت و صیدا، شامگاه شنبه 30 ژانویه برای ابراز همبستگی خود با معترضین شهر طرابلس در شمال لبنان، یک تجمع اعتراضی مسالت‌آمیز را سازماندهی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی آلمان، تعدادی از معترضین شامگاه شنبه در میدان ایلیا در شهر صیدا واقع در جنوب لبنان، در همبستگی با اهالی معترض شهر طرابلس یک تجمع اعتراضی مسالمت آمیز برگزار کردند.

معترضین در این تظاهرات از بازداشت‌هایی که در شهر طرابلس رخ داد به شدت انتقاد کرده و در شهرهای بیروت و صیدا تظاهرات اعتراضی کردند.

معترضان علیه بازداشت‌های اهالی معترض طرابلس توسط نیروهای امنیتی لبنان شعار دادند.

در بیروت پایتخت لبنان نیز تعدادی از معترضین در همبستگی با اهالی معترض شهر طرابلس، در میدان شهدا در مرکز این شهر تجمع کرده و با برافراشتن پرچم‌های لبنان، شعارهایی در همبستگی با معترضان به اوضاع بد معیشتی سر دادند.

تظاهرکنندگان از سیاست گرسنه‌ نگه داشتن مردم و سرکوب تظاهرکنندگان و استفاده از ابزار زور در برابر جنبش‎های مردمی به شدت انتقاد کردند.

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی در محکومیت آنچه در طرابلس رخ داده در مقابل خانه وزیر کشور و ساختمان شهرداری‌های دولت موقت محمد فهمی تجمع کرده و شعارهایی را سر دادند.

در شهر طرابلس در شمال لبنان، تعدادی از معترضین در اعتراض به شرایط سخت زندگی، با آتش زدن لاستیک‌های خودرو و سطل‌های زباله، درهای ورودی به میدان عبدالحمید کرامی را مسدود کردند.

در مناطق جنوبی لبنان مانند صیدا، حاصیبا و برخی مناطق اطراف آن نیز معترضان با حمل پرچم‌های لبنان از اعتراضات اهالی طرابلس حمایت کردند.

گفتنی است، شهر طرابلس در شمال لبنان طی 4 روزهای گذشته شاهد تنش و درگیری میان معترضین به شرایط سخت اقتصادی و وضعیت بد معیشتی و نیروهای امنیتی، بود.

شامگاه پنجشنبه ساختمان شهرداری طرابلس و دادگاه شرع اهل سنت، توسط معترضین به آتش کشیده شد. معترضان همچنین مرکز آموزشی «عزم» این شهر که شامل یک مدرسه و دانشگاه است را اشغال کردند.

طبق ردرگیری‌ها ناشی از اعتراضات طرابلس به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن صدها تن منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم