المسماری: اوضاع امنیتی در شهر سرت مستقر است و شبه‌نظامیان تکفیری دروغ می‌گویند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی روز یکشنبه 31 ژانویه در بیانیه‌ای با تأکید بر کنترل کامل ارتش ملی این کشور بر اوضاع امنیتی در شهر استراتژیک سرت، «اخبار نادرست و شایعات مخرب گروه‌های تکفیری تندرو را که هدف آنها گسترش ترس و وحشت میان مردم لیبی است» را تکذیب کرد.

بیانیه ارتش ملی لیبی در این بیانیه گفت:«افزایش فعالیت‌های شبه نظامیان افراطی تکفیری در لیبی آنهم در حالی که روند حل و فصل بحران سیاسی لیبی تحت نظارت مأموریت سازمان ملل متحد در مراحل پایانی موفقیت و پیشرفت در این زمینه است برای این شبه نظامیان تکفیری به معنای پایان وجودشان در لیبی تلقی می‌شود».

در بیانیه ارتش آمده است که شبه‌نظامیان اسلامگرای تندرو طی روزهای گذشته از طریق ابزارهای مختلف رسانه‌ای فعال شده و اخبار دروغ و شایعات مخرب را هر روز منتشر می‌کنند این گروه‌ها با هدف گسترش ترس و وحشت ، بی‌اعتبار کردن فرماندهی عمومی و ارتش ملی لیبی به طورکلی و خنثی کردن تلاش‌های کمیته نظامی 5 + 5 در اجرای تفاهمات ژنو تلاش می‌کنند.

بیانیه ارتش از انتشار جزوه‌هایی به زبان عربی و روسی در شهر سرت که حاوی تهدید علیه گروه مزدور «واگنر» و «جنایات ادعایی» مرتکب شده در سرت که با دروغ توسط گروه‌های تکفیری منتشر شده، خبر داد و اعلام کرد که این نوع اخبار همه دروغ و بی اساس است.

در این بیانیه آمده است این اقدامات از سوی شبه نظامیان تکفیری یک اقدام تحریک‌آمیز آشکار و دروغی جدید از اکاذیب گذشته آنها است.

ارتش لیبی در بیانیه خود تأکید کرد که اوضاع سرت کاملاً مستقر است و سرویس‌های امنیتی کاملاً اوضاع را کنترل می کنند و آنطور که تکفیری‌ها ادعا می کنند هیچ حضور مزدوری در داخل و خارج شهر وجود ندارد.

او افزود: «ما می‌دانیم كه این شبه نظامیان تکفیری تلاش می كنند توجه جهانیان را با این تبلیغات دروغ از مزدوران واقعی كه از طریق تركیه و سازمان‌های تروریستی آن به غرب لیبی سرازیر شدند، منحرف كنند».

بیانیه ارتش لیبی توضیخ داد که گروههای تندرو تکفیری با انتشار این شایعات، دروغ‌ها و انبوه اخبار جعلی، قادر به فریب لیبیایی‌ها و یا جامعه جهانی که مستقیماً از ترکیه خواست تا مزدوران خود را از لیبی خارج کند، نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید