جماران: شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در برخی مناطق غرب تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ساعات اولیه روز شنبه 30 ژانویه 2021 صدای آژیر خطر در مناطقی از غرب تهران شنیده شد؛ این اولین بار از زمان پایان جنگ هشت ساله ایران و عراق است که پایتخت ایران نواخته شدن آژیر خطر را تجربه می‌کند.

سایت جماران نزدیک به «بیت و متعلق به موسسه حفظ و نشر آثار خمینی» بامداد شنبه 30 ژانویه 2021 به نقل از گزارش کاربران شبکه‌های اجتماعی از شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در برخی مناطق غرب تهران خبر داد. هنوز از علت شنیده شدن این صدا اطلاعی در دسترس نیست.

Advertisement

در همین رابطه گزارش‌های از تغییر مسیر پرواز ترکیش ایرلاین و عدم اجازه فرود و هدایت به سمت شرق تهران گزارش شده است. همچنین پرواز ایران‌ایر نیز به حالت انتظار درآمد و اجازه فرود نگرفت.

برخی از صفحات توئیتری نزدیک به ایران گزارش کردند که یک هواپیمای ترکیش ایر دچار نقص فنی شده و به دلیل احتمال سقوط آن، آژیر خطر به صدا درآمد؛ این در حالی است که نقشه‌های هواپیمایی نشان می‌دهد این هواپیما پس از چند دور در تهران، به سوی باکو پایتخت آذربایجان تغییر مسیر داد.

کاربران خارجی هم از لغو شدن پروازهای ترکیه به مقصد تهران خبر دادند.

در همین حال حمید رضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران گفت: «سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن آژیر در غرب تهران شده است.»

آیدی کوهین چهره نزدیک به سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل اما در صفحه توئیترش نوشت: «به نظر می‌رسد که همینک جنگنده‌های شبح F-35 ناشناس در حال جولان دادن در آسمان تهران باشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم