.
.
.

کشف صدها پلیکان مرده در سنگال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیر پارک‌های سنگال اعلام کرد که حدود 750 پلیکان تلف شده در یکی از سایت‌های میراث جهانی یونسکو در شمال سنگال که پناهگاه میلیون‌ها پرنده مهاجر است، کشف شد.

رنجرز در این باره گفت که پلیکان‌ها را در 23 ژانویه در پناهگاه پرندگان، در نزدیکی مرز با موریتانی و محل استراحت پرندگان پیدا کرد.

پرندگانی که از صحرا به غرب آفریقا عبور می‌کنند، ویدئوی تایید نشده‌ای که در رسانه‌های محلی منتشر شد، صدها لاشه پلیکان گل‌آلود را که در یک ساحل پراکنده شده‌اند را نشان می‌دهد، پرهای آنها سایه تیره‌تری نسبت به رنگ سفید معمولی دارند.

بوکار تیام مدیر پارک‌های سنگال، در مصاحبه‌ای گفت: «ما نمونه‌هایی را برای غربالگری برداشتیم و امیدواریم که در آینده نزدیک بدانیم که چه عواملی باعث مرگ پلیکان‌ها شده‌اند».

او افزود: «این پناهگاه مکانی برای حدود 350 گونه پرنده است اما فقط پلیکان‌ها مرده پیدا شدند، از میان پرنده‌های تلف شده، 740 پرنده سن کم و 10 پرنده سن بالاتری دارند.

مقامات برای احتیاط، پارک را بسته و دستور سوزاندن پرندگان مرده را صادر کرده‌اند.

گفتنی است، طی ماه اخیر، آنفلوانزای مرغی در یک مرغداری در منطقه تیس، حدود 120 مایلی (193 کیلومتری) جنوب کشور سنگال گزارش شد که منجر به از بین رفتن حدود 100000 مرغ شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم