.
.
.

مهرداد میناوند بازیکن سابق فوتبال ایران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مهرداد میناوند بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس که به علت درگیری 90درصدی ریه به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود، دقایقی پیش درگذشت.

رسانه‌های ایران شامگاه چهارشنبه 27 ژانویه 2021 در گزارشی عنوان کردند «دو روز پس از بستری شدن مهرداد میناوند، تیم پزشکی برای حفظ او مجبور شد که با داروی بیهوشی وی را به خواب عمیق ببرد و بعد با شستشوی ریه و اقدام های تهاجمی، سلامتی این پیشکسوت فوتبال ایران را بازیابد. روز جمعه سطح اکسیژن خون میناوند به بالای 80 درصد افزایش یافت تا امیدواری درباره او بیشتر شود اما متاسفانه میناوند نتوانست برابر کرونا مقاومت کند.»

ایرنا گزارش کرد «میناوند متولد سال 1354 بود و طی سال‌های 1375 تا 1382، 75 بار پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را بر تن کرد. این مدافع چپ فوتبال ایران سال 1374 از پاس به پرسپولیس آمد و در 3 سال حضورش 89 بار با پیراهن این تیم بازی کرد و 13گل به ثمر رساند. او در ادامه به اشتورم گراتس اتریش ترانسفر شد و طی 3 سال 67 بازی هم برای این تیم انجام داد.»

میناوند در ادامه برای شارلوا بلژیک و الشباب امارات بازی کرد و دوباره در سال 1382 خورشیدی به پرسپولیس بازگشت و پیراهن تیم محبوب خود را برتن کرد. دوره دوم حضورش در پرسپولیس فقط یک سال طول کشیده و در ادامه این مدافع چپ پا راهی سپاهان و راه‌آهن شد و در سال 1384 از فوتبال خداحافظی کرد.

میناوند در عرصه مربیگری خیلی فعالیت نکرد و فقط دو سال در «خونه‌به‌خونه» و یک سال هم در «سپیدرود رشت» حضور داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم