.
.
.

سودان: درباره امنیت منطقه با سعودی دیدگاه واحد مشترکی داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عضو شورای حاکمیت انتقالی سودان چهارشنبه 27 ژانویه 2021 اعلام کرد کشورش درباره امنیت منطقه با پادشاهی عربی سعودی دیدگاه واحد مشترکی دارد.

به گزارش «العربیه» محمد الفکی سلیمان عضو شورای حاکمیت انتقالی سودان چهارشنبه ضمن اشاره به این‌ که سفر مهم و موفقیت‌آمیزی به پادشاهی عربی سعودی انجام داده است، گفت: «درباره امنیت منطقه با سعودی دیدگاه واحد مشترکی داریم».

این مقام سودانی گفت که طرف سودانی در دیدار با مقامات سعودی خواستار حمایت سیاسی ریاض برای پشتیبانی از عملیات میله‌گذاری در مرزهای میان سودان و اتیوپی و از سر گیری فعالیت‌های کمیته‌های فنی دو کشور شده است.

محمد الفکی گفت که وقوع هر جنگی در منطقه مرزی با اتیوپی منطقه را در مرزهای دو کشور همسایه، سودان و اتیوپی و همچنین در منطقه وسیع و حیاتی از قاره آفریقا تهدید خواهد کرد.

این مقام سودانی گفت که وقوع جنگ در این منطقه ممکن است بر امنیت دریای سرخ نیز تاثیر بگذارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) محمد الفکی عضو شورای حاکمیت انتقالی سودان چهارشنبه در ریاض مورد استقبال شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی قرار گرفت.

در این دیدار روابط دوجانبه میان پادشاهی عربی سعودی و سودان بررسی شد.

وزیر خارجه پادشاهی سعودی در دیدار با عضو شورای حاکمیت انتقالی سودان روابط دوجانبه میان دو کشور برادر و موضوعات دارای اهتمام مشترک را بررسی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم