.
.
.

دستگیری چند نفر به اتهام دست‌ داشتن در حملات انتحاری «میدان الطیران» بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تنها یک هفته پس از وقوع دو حمله انتحاری در میدان «الطیران» در وسط بغداد، پایتخت عراق، چند نفر در ارتباط با این حملات دستگیر شدند.

به گزارش رسانه‌های عراقی چند روز پس از آن‌که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دستور انجام تحقیقاتی فوری درباره علل وقوع انفجارهای خونین پنج‌شنبه گذشته را صادر کرد یک عضو کمیته دادستانی عراق چهارشنبه هفته جاری اعلام کرد که چند تن از افراد مرتبط با این دو حمله دستگیر شدند.

از سویی حسین کریم الکعبی معاون اول رئیس پارلمان عراق خواستار تسریع در تکمیل روند تحقیقات درباره جنایت «میدان الطیران» بغداد و مجازات مقصران این حادثه شد.

وقوع دو حمله انتحاری در اواخر هفته گذشته در وسط بغداد منجر که به گفته مقامات عراقی به دلیل شکاف امنیتی حاصل شده به کشته شدن 32 تن و زخمی شدن 110 نفر دیگر شد.

معاون اول رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید این که امنیت بغداد پایتخت با امنیت سایر استان‌های عراق و امنیت منطقه و خارج در ارتباط است، خواستار افزایش تلاش‌ها برای گسترش دایره عملیات‌های پیشگیرانه علیه داعش و ارتقای سطح هماهنگی‌های امنیتی میان بخش‌های مختلف این کشور شد.

شایان ذکر است به دنبال این حملات، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر ضرورت آماده‌باش امنیتی و تحت پیگرد قرار دادن عاملان این حادثه، گفت که این انفجارها با هدف ناامن کردن فضای پیش از برگزاری انتخابات صورت می‌‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم