.
.
.

بانک مرکزی یمن گزارش‌ها درباره «فساد مالی گسترده» در این بانک را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بانک مرکزی یمن روز چهارشنبه 27 ژانویه 2021 گزارش‌های درباره «فساد مالی و پولشویی» در این بانک را رد کرده و اعلام کرد که همه اقدامات صورت گرفته در بانک دارای بالاترین استانداردهای مربوط به شفافیت مالی هستند.

این بانک همچنین از کارگروه کارشناسی دعوت کرد از مقر این بانک در عدن دیدن کرده و اسناد مربوط به ودیعه پادشاهی عربی سعودی در بانک مرکزی یمن و دیگر فعالیت‌ها را را بررسی کنند.

یمن گزارش‌ها درباره فساد مالی مربوط به ودیعه سعودی را تکذیب و تاکید کرد که گزارش کارگروه کارشناسی را پس از صدور رسمی آن، مورد بررسی قرار خواهد داد و پاسخ لازم به همراه اسناد و مدارکی که شفافیت فعالیت‌هایش را ثابت کند، ارائه خواهد کرد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی روز چهارشنبه 17 ژانویه 2018 دستور داد تا به منظور تقویت اوضاع مالی و اقتصادی یمن و حمایت از واحد پولی این کشور، مبلغ دو میلیارد دلار در بانک مرکزی یمن به ودیعه گذاشته شود.

دولت پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 17 ژانویه تاکید کرد، کاهش رنج‌های ملت یمن و کمک به این کشور برای مقابله با مشکلات اقتصادی که در اثر جرایم و تخلفات شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران بر یمن تحمیل شده، برای سعودی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دولت سعودی اعلام کرد اقدامات شبه‌نظامیان شورشی در زمینه سرقت دارایی‌های حکومت یمن و در اختیار گرفتن درآمدهای نهادهای دولتی، از جمله درآمدهای فروش نفت و وصول این مبالغ به ریال یمن و بازی با نرخ تبدیل ارزها، این وضعیت موجب سقوط ارزش پول ملی یمن و تحمیل مشکلات ناشی از آن بر ملت یمن شده است.

با اعلام دولت سعودی مبنی بر به ودیعه گذاشتن دو میلیارد دلار در بانک مرکزی یمن، میزان پولی که سعودی در بانک مرکزی یمن به ودیعه گذاشته به سه میلیارد دلار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم