.
.
.

آفریقای جنوبی برای هزینه خرید واکسن کرونا مالیات را افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیامدهای بحران کرونا و تاثیرات مرگبار آن روی اقتصاد جهانی سبب شده بسیاری از کشورها توان تامین هزینه‌های گزاف خرید واکسن کرونا را نداشته باشند و برای تامین این هزینه همه گزینه‌های ممکن را بررسی کنند.

دولت آفریقای جنوبی هم یکی از این دولت‌هاست و اعلام کرده که برای تامین هزینه خرید واکسن، احتمالا اقدام به افزایش مالیات در این کشور بکند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ دوندو موگاگان یکی از مقامات وزارت خزانه‌داری آفریقای جنوبی گفت که یکی از گزینه‌های پیش روی این کشور برای تامین هزینه خرید واکسن کرونا، افزایش مالیات، دریافت وام و یا بازنویسی بودجه است تا امکان استفاده از نقدینگی موجود در بانک‌های کشور در چارچوب قانون بودجه عمومی مهیا شود.

آقای موگاگان تاکید کرد که این کشور نمی‌خواهد مالیات را افزایش دهد ولی بالا بردن مالیات یکی از گزینه‌هاست.

آفریقای جنوبی برای تامین واکسن کافی برای 40 میلیون نفر به 20 تا 24 میلیارد راند نیاز دارد. هر دلار آمریکا معادل حدودا 15 راند آفریقای جنوبی است. این کشور اعلام کرده که این بودجه را در اختیار ندارد و برای تامین آن در حال بررسی همه گزینه‌هاست. در میان گزینه‌های مطرح شده، الزام شرکت‌های بیمه به تامین واکسن برای مشتریان هم وجود دارد.

براساس آمار ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا شامگاه چهارشنبه 27 ژانویه 2021 مجموعا یک میلیون و چهارصد و بیست و سه هزار نفر و پانصد و هفتاد و هشت در آفریقای جنوبی به ویروس کرونا مبتلا شده و چهل و یک هزار و هفتصد و نود و هفت نفر هم در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم