.
.
.

هشدار اسرائیل به بایدن: بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران اقدامی بسیار بد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل سه‌شنبه 26 ژانویه 2021 ضمن اشاره به افزایش قدرت بازدارندگی اسرائیل در رویارویی با همه کشورهایی که با آن مقابله می‌کنند، به جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل سه‌شنبه ضمن اشاره به افزایش قدرت بازدارندگی کشورش و این‌که هیچ‌کدام از کشورهای مقابله کننده با آن قصد انجام حملاتی علیه این کشور را ندارند، تاکید کرد که « همه عملیات‌های این کشورها در چارچوب واکنش‌ آنها علیه فعالیت‌هایی که ما انجام می‌دهیم صورت می‌گیرد».

در همین راستا رئیس ستاد ارتش اسرائیل جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا را از به بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران بر حذر داشت و گفت که « بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران یا هر توافق مشابهی اقدامی بسیار بد است».

این مقام نظامی اسرائیل در ادامه گفت که کشورش در همه مناطق خاورمیانه از آزادی عمل گسترده‌ای برخوردار است.

او همچنین افزود که «اسرائیل در معرض تهدید موشک‌هایی از لبنان، سوریه، غزه و ایران است». و افزود که «در جنگ آینده هزاران موشک بر ما فرود خواهد آمد اما ما به طور گسترده‌ای واکنش نشان خواهیم داد».

رئیس ستاد ارتش اسرائیل همچنین گفت ما به لبنانی‌ها و ساکنان غزه هشدار خواهیم داد تا در صورت وقوع جنگ منازل‌شان را ترک کنند.

او در ادامه گفت در اوج فعالیت‌های سالانه رزمایشی مشابه جنگ گسترده که ماهها به طول انجامید را برگزار خواهیم کرد.

او همچنین افزود که تعداد زیادی از منازل جنوب لبنان حاوی مهمات و موشک است.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل ضمن اشاره به این‌که ارتش اسرائیل در سال گذشته بیش از 500 هدف را در سوریه بمباران کرده است، گفت که ایران همچنان قصد ندارد موضع‌گیری در خاک سوریه را متوقف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم