.
.
.

مصطفی الکاظمی: تروریسم خواهان ناامن کردن فضای انتخابات آینده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه سه‌شنبه 26 ژانویه 2021 تاکید کرد که تروریسم همچنان بدون تمییز عراقی‌ها را هدف قرار می‌دهد و با این اقدامات در تلاش است تا فضای کشور قبل از برگزاری انتخابات پیش‌رو را ناامن کند.

بنا به تلویزیون عراق، الکاظمی گفت که تروریسم با ایجاد ناامنی در تلاش است تا آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات آینده را ناکام بگذارد.

انتخابات زودهنگام در عراق قرار است در ماه ژوئن برگزار شود و آمادگی‌ها برای برگزاری آن از اکنون آغاز شده است.

در همین راستا کمیته اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرد چند تن از «تروریست‌ها» در دو حمله هوایی در مسیر ارتباطی میان شهرهای الثرثار و صلاح‌الدین کشته شدند.

از سویی فرماندهی عملیات صلاح‌الدین و بخش‌های وابسته به آن به منظور حفظ امنیت و ثبات در منطقه تحت ماموریت خود عملیات تفتیش و پاکسازی گسترده‌ای را در منطقه العیث آغاز کرده و 10 مقر تیمی و 3 خودرو را منهدم و یک بمب را خنثی کردند.

طی این عملیات همچنین دو خودرو متعلق به نیروهای عراقی در این منطقه هدف انفجار بمب قرار گرفت که تلفاتی در پی نداشت.

پیش از این دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق اعلام کرد که یک شبکه تروریستی دارای ارتباط‌های متعدد با بازماندگان گروه داعش را منهدم کرده و 3 تن از عناصر تروریستی در شهرستان هیت را دستگیر و به مدارک مهمی دست یافتند.

در همین راستا یحیی رسول سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در بیانه‌ای گفت که دستگاه مبارزه با تروریسم عراق همچنان به عملیات "ثأر الشُهداء"(گرفتن انتقام شهدا) که از بامداد جمعه آغاز شده ادامه می‌دهد.

به دنبال این تعداد عناصر تروریستی که طی 3 روز گذشته دستگیر شده‌اند به 10 نفر رسیده است.

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک پیش‌تر در گفتگو با «العربیه» تاکید کرد که عملیات امنیتی گسترده‌ای علیه سلاح‌های غیرقانونی، جنایت‌های سازمان یافته و داعش در حال انجام است.

او همچنین تاکید کرد که تلاش‌های اطلاعاتی گسترده‌ای برای شناسایی عاملان حملات تروریستی اخیر در بغداد انجام می‌شود.
شایان ذکر است که دو عامل انتحاری پنج‌شنبه گذشته خود را در بازارچه سنتی در میدان الطیران در وسط بغداد، پایتخت عراق، منفجر کردند که وقوع این انفجار به کشته شدن 32 تن و زخمی شدن بیش از 110 نفر دیگر انجامید.

در پی وقوع این دو حمله انتحاری مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دستور داد تا تحقیقاتی فوری درباره علل دو انفجار و پیگرد هسته‌های تروریستی که عبور عاملان انتحاری را تسهیل کرده‌اند، انجام شود. الکاظمی همچنین در این رابطه تعدادی از مسئولان امنیتی را برکنار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم