.
.
.

فرانسه: سامانه‌های دفاع موشکی در اختیار سعودی قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه 27 ژانویه 2021 در زمینه مقابله با پیکارجویان حوثی با پادشاهی عربی سعودی اعلام همبستگی کامل کرده و اعلام کرد که سامانه‌های دفاع موشکی در اختیار سعودی قرار داده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه آمده که موشک‌ها و پهپادها نشانه حجم خطری است که منطقه را تهدید می‌کند و فرانسه از سپتامبر 2019 سامانه‌های دفاع موشکی در اختیار سعودی قرار داده است.

پاریس اعلام کرد هدف قرار دادن مناطق مسکونی نقض قوانین بین‌المللی است و فرانسه همبستگی کامل خود را با سعودی اعلام می‌کند.
سامانه‌های پدافند هوایی سعودی شنبه یک فروند موشک شبه‌نظامیان حوثی که به سوی ریاض پرتاب شده بود را رهگیری کردند.

در همین راستا ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی این موشک که توسط شبه‌نظامیان حوثی یمن به سوی شهر ریاض پرتاب شده بود، خبر داد.

کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه در بیانیه‌ای مشترک تلاش‌های روز شنبه حوثی‌ها برای حمله به غیرنظامیان در پایتخت سعودی را به شدت محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است که استقرار موشک‌ها و پهپادها و کاربرد آنها امنیت و ثبات در منطقه‌ که قاطعانه به حفظ آن پایبندیم را تضعیف می‌کند.

در بیانیه مشترک این سه کشور همچنین مجددا بر پایبندی به حفظ امنیت و تمامیت ارضی سعودی تاکید شد.

در ادامه محکوم‌سازی گسترده بین‌المللی موشک‌پرانی پیکارجویان حوثی به ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی، سازمان ملل هم روز سه‌شنبه 26 ژانویه 2021 این اقدام را به شدت محکوم کرده و خواستار پای‌بندی حوثی‌ها به قوانین بین‌المللی شد.

اتحادیه اروپا هم پیش از این اقدام حوثی‌ها به پرتاب موشک به سوی ریاض را غیرقابل قبول و تهدیدی برای شهروندان غیرنظامی در سعودی خوانده و خواستار توقف آن شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم