.
.
.

سوءاستفاده حزب‌الله از فقر جوانان دیر الزور سوریه برای عضوگیری در ازای ماهانه 150دلار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ظاهراً حزب‌الله، سوء‌استفاده از وضعیت اقتصادی و مالی دشوار در دیر الزور سوریه را آغاز کرده کرد و از جوانان بی‌بضاعت برای ملحق‌ساختن آن‌ها به صفوف خود، استفاده می‌کند.

منابع دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه چهارشنبه 27 ژانویه گزارش دادند که شبه‌نظامیان «حزب‌الله» لبنان درهای پیوستن به صفوف خود را در مقر خویش در ساختمان «توسعه روستایی» در محله حرابیش در شهر دیر الزور گشوده‌اند که در مالکیت این ساختمان با نیروهای «دفاع ملی» وابسته به رژیم اسد، شریک هستند.

150دلار حقوق ماهیانه

حزب‌الله اعلام کرده، ماهانه 150 دلار به اعضای پیوسته به خود پرداخت خواهد کرد که باعث شد این مرکز، شاهد اقبال زیاد جوانان باشد زیرا این حقوق ماهانه در مقایسه با دریافتی‌های نیروهای رژیم و شبه‌نظامیان وابسته، بسیار بالاست.

براساس اطلاعات موجود، اقدامات شبه‌نظامیان حزب‌الله محدود به سوریه نبود، بلکه مدتی است که همین تدابیر را در لبنان دنبال می‌کند تا جایی که به‌گفته منابع آگاه، حزب‌الله به‌دلیل کمبود زیاد پرسنلی، تبلیغات برای جذب نیرو را آغاز کرده ‌است.

یک گروه شبه‌نظامی جدید

گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، شبه‌نظامیان محلی جدید وابسته به سپاه پاسداران در المیادین را زیر ذره‌بین قرار داده که تقریباً چهار ماه پیش، یکی از اعضای نیروهای «دفاع ملی» وابسته به رژیم، پس از دریافت پشتیبانی مالی و نظامی از فرماندهی سپاه پاسداران، اقدام به تشکیل یک گروه شبه‌نظامی محلی وابسته به سپاه موسوم تیپ «السیده زینب» کرد.

تاکنون تعداد افراد وابسته به این گروه شبه‌نظامی بیش از 100 نفر هستند که بیشتر آنها از اهالی شهر المیادین و حومه آن در شرق دیر الزور هستند که حقوق ماهیانه حدود 100هزار لیره سوریه دریافت می‌کنند که در ردیف بالاترین دستمزدهای ماهانه به عناصر شبه‌نظامی وابسته به ایران در این منطقه محسوب می‌شود. افزون این دستمزد، سبدهای غذایی نیز به صورت ماهانه در میان این عناصر وابسته توزیع می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم