.
.
.

حرکت تانک‌های اسرائیل به‌سوی جولان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساعاتی پس از اینکه آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل، عنوان کرد که در جنگ آینده، هزاران موشک به سمت اسرائیل شلیک خواهد شد، تل آویو چهارشنبه 27 ژانویه نیروهای نظامی خود را به جولان اشغالی سوریه اعزام کرد.

تصاویر گرفته شده، تانک‌های اسرائیلی را نشان می‌داد که به‌سمت جولان در حرکت بودند.

کوخاوی سه‌شنبه 26 ژانویه با تأکید بر این که کشورش از آزادی عمل گسترده‌ای در تمام مناطق خاورمیانه برخوردار است، خاطرنشان کرد که اسرائیل در معرض تهدید موشکی از لبنان، سوریه، غزه و ایران قرار است.

او افزود: «در جنگ بعدی، هزاران موشک به سمت ما شلیک خواهد شد، اما ما واکنش گسترده‌ای نشان خواهیم داد.»

«خانه‌هایتان را ترک کنید»

رئیس ستاد اسرائیل همچنین به ساکنان لبنان و غزه هشدار داد که در صورت بروز جنگ، خانه‌هایشان را ترک کنند. او افزود: «نقطه اوج سال در مانورهای شبیه‌سازی جنگ همه‌جانبه است که به مدت یک ماه به طول می‌انجامد.»

کوخاوی با اشاره به این که شمار زیادی خانه در جنوب لبنان، حاوی مهمات و موشک است، فاش ساخت که ارتش اسرائیل سال گذشته بیش از 500 هدف را در سوریه بمباران کرده ‌است.

به گفته او ایران به‌هیچ وجه در صدد متوقف کردن استقرار نظامی خود در سوریه نیست.

کوخاوی همچنین افرود که قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله با کشورهایی که با آنها روبرو است، افزایش یافته ‌است.

پیامی برای ایران و هشدارهای پیاپی

این در حالی است که یک منبع اسرائیلی چند روز پیش اظهار داشت، بمباران‌های اخیر که منطقه حماه در سوریه را هدف قرار داد، پیامی برای ایران و همه طرفها با این محتواست که هیچ تغییری در مورد تاکتیک حملات هوایی علیه اهداف وابسته به ایران در سوریه ایجاد نخواهد شد.

این منبع تأکید کرد که ایران اخیراً تلاش‌های خود را برای وارد کردن سلاح و موشک به سوریه، افزایش داده که در راستای ایجاد یک جبهه فعال در جولان سوریه است.

در اعلامیه‌های پخش شده درجنوب سوریه آمده است که اسرائیل تعدادی از افسران سوری را که با ایران و حزب‌الله همکاری می‌کنند در لیست ترورهای خود قرار داده ‌است.

این هشدارهای مکرر در زمانی است که اسرائیل از تأثیر مواضع اختلاف ‌برانگیز در مذاکرات هسته‌ای آینده میان دولت جدید ایالات متحده و تهران بر داده‌های میدانی و رویارویی با ایران، به ویژه با توجه به استقرار قوا در سوریه و احتمال کاهش تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، نگران است که به تزریق پول و افزایش توانایی‌های نظامی و عملیاتی ایران و نیروهای آن خواهد انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم