.
.
.

اولین رویداد آزمایشی المپیک توکیو در سال 2021 به تعویق افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اولین رویداد آزمایشی المپیک توکیو در سال 2021 به دلیل محدودیت‌های سفر بر اثر شیوع ویروس کرونا به تعویق می‌افتد.

رویداد آزمایشی شنای هنری با رقابت حدود 10 کشور قرار بود از 4 تا 7 مارس در مرکز آبزیان توکیو برگزار شود، به گزارش رسانه‌های ژاپنی به نقل از منابع نزدیک به این موضوع، اکنون قرار است در آوریل یا مه برگزار شود.

بر اساس این گزارش‌ها، فدراسیون بین‌المللی شنا (FINA) و فدراسیون شنای ژاپن (JASF) اعلام کردند که محدودیت‌های سفر برای اتباع خارجی که به ژاپن می‌آیند، سازماندهی این رویداد را دشوار کرده است.

FINA و JASF هنوز به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ ندادند و سازمان‌دهندگان المپیک توکیو 2020 گفتند که فعلا به «شایعات» پاسخ نمی‌دهند.

این در حالی است که مرزهای ژاپن در حال حاضر برای بازدیدکنندگان خارجی کاملا بسته است و حداقل تا 7 فوریه توکیو و سایر مناطق این کشور تحت شرایط اضطراری قرار دارند، ورزشکارانی که به منظور آماده‌سازی برای بازی‌های المپیک 2020 به ژاپن می‌آمدند، از ممنوعیت ورود معاف بودند، اما دولت اوائل ماه جاری این امتیاز را لغو کرد.

رویداد شنای هنری قرار بود اولین رویداد آزمایشی باشد که اقدامات ضدویروس در آن انجام می‌شود.

در ماه دسامبر، مقامات توکیو از یک دستورالعمل ضدویروس 53 صفحه‌ای رونمایی کردند که به گفته آنها اجازه می‌دهد بازی‌ها بدون واکسن با خیال راحت برگزار شود، حتی اگر بیماری همه‌گیر هنوز کنترل نشده باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم