.
.
.

ابراز تاسف شدید جانسون در پی افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی افزایش شمار جان‌باختگان مبتلا به ویروس جدید کرونا به بیش از 100 هزار فوتی در بریتانیا، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور ضمن ابراز تاسف شدید در این رابطه، گفت مسئولیت آن را به عهده می‌گیرم.

به دنبال تشدید بحران پاندمی کرونا در بریتانیا به ویژه پس از انتشار سریع نوع جهش یافته کرونا از دسامبر گذشته تاکنون آمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در این کشور که تا حدود زیادی به عملیات واکسیناسیون متکی شده، افزایش یافته و به بیش از 100 هزار فوتی رسیده است.

بنا به اعلام وزارت بهداشت بریتانیا آمار فوتی‌ها در این کشور با تعداد روزانه 1631 فوتی اضافی به 100 هزار و 162 فوتی افزایش یافته است.

در همین راستا بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا سه‌شنبه ضمن قبول «مسئولیت کامل» آن‌چه دولت او در مقابله با کرونا انجام داده نسبت به افزایش شمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در کشورش شدیدا ابراز تاسف کرد.

جانسون در کنفرانسی خبری گفت:« به خاطر هر جانی که از دست می‌رود شدیدا متاسفم، قطعا به عنوان نخست وزیر مسئولیت کامل هر آنچه دولت انجام داده را می‌پذیرم».

بریتانیا از ماه ژانویه سال گذشته تاکنون بیش از 3.6 میلیون مورد مبتلا به ویروس کرونا را در این کشور شناسایی کرده است.

دولت بریتانیا در حال حاضر و به منظور مقابله با موج کنونی پاندمی کرونا در تعطیلی به سر می‌برد.

شمار جان‌باختگان و مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا و به دنبال شناسایی نوع جهش یافته کرونا در این کشور که به گفته دانشمندان از سرعت انتشار بالایی برخوردار است، افزایش یافته است.

نخست وزیر بریتانیا پیش از این گفته که نوع جهش یافته کرونا علاوه بر سرعت انتشار از درصد کشندگی بالایی برخوردار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم