جو بایدن: استیضاح ترامپ رای نمی‌آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده آمریکا کنگره این کشور می‌کوشد یک رئیس‌جمهوری سابق را از مقام خود عزل کند، اما جو بایدن رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا گفت که استیضاح دونالد ترامپ رای نمی‌آورد.

مصوبه استیضاح دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 25 ژانویه به کنگره این کشور تقدیم شد. او متهم است که هوادارانش را به شورش تشویق کرده است.

در همین‌باره جو بایدن گفت که فکر می‌کند استیضاح دونالد ترامپ در کنگره رای نیاورد. دموکرات‌های حامی بایدن برای تصویب این استیضاح به دو سوم آراء کنگره نیاز دارند و این بدان معناست که 50 دموکرات کنگره باید بتوانند 17 سناتور جمهوری‌خواه را هم برای رای دادن به استیضاح هم‌حزبی‌شان ترغیب کنند.

مصوبه‌ای که مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه تقدیم کنگره کرد، می‌خواهد برای اولین بار یک رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را استیضاح کند. دموکرات‌ها ترامپ را متهم می‌کنند که در حادثه اشغال ساختمان کنگره در 6 ژانویه نقش داشته و هواداران خود را به این کار تشویق کرده است.

نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان که از او به عنوان اصلی‌ترین دشمن ترامپ یاد می‌شود، 9 نفر از نمایندگان این مجلس را به عنوان دادستان دادگاه که برای ترامپ برگزار می‌شود تعیین کرد. قرار است جلسه محاکمه ترامپ در کنگره آمریکا در 8 فوریه برگزار شود.

پس از حادثه اشغال کنگره در 6 ژانویه که مرگ حداقل 5 نفر را در پی داشت، اکثریت نمایندگان مجلس آمریکا از جمله 10 نماینده جمهوری‌خواه خواستار پیگرد دونالد ترامپ شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید