یکی از مخالفین برجسته اردوغان برای اعلام حزب جدیدی آماده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محرم اینجه، نماینده پارلمان ازحزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه و نامزد پیشین ریاست جمهوری، که یکی از شخصیت‌های سیاسی برجسته مخالف اردوغان در ترکیه است، گفته است که به زودی شعار، اساسنامه و برنامه سیاسی حزب جدید خود را اعلام خواهد کرد.

اینجه در بیانیه مطبوعاتی روز دوشنبه گفت: «ما اساسنامه حزب خود را آماده کردیم ، 90٪ از برنامه آن را به پایان رساندیم و در مورد برخی از امور با اعضای جنبش گفت‌وگو کردیم. ما از 49 ایالت خود بازدید کرده‌ایم و اکنون در راه بازدید از پنجاهمین ایالت هستیم. پس از اتمام بازدید از تمام ایالت‌ها، در بیانیه‌ای، اهداف نهایی و برنامه حزب را ارائه خواهیم داد».

محرم اینجه با اشاره به ناامیدی مردم به دولت و مخالفان گفت: «مردم دست از دولت و مخالفان برداشته‌اند اما مخالفان و دولت از هر دو از خود راضی هستند، مخالفان ما را به نزدیكی با كاخ متهم می كنند، و دولت نیز می‌گوید ما جنبشی از مخالفان ملی و محلی علیه تاسیس می‌کنیم بنابرین هر دو تلاش می کنند در مقابل هر ساختار جدیدی که برای مردم امید داشته باشد، بایستند».

این چهره برجسته سیاسی مخالف اردوغان در پایان گفت: «دولت اردوغان از خود و روش اداره دولت راضی است مخالفان نیز از مخالفت خود با اردوغان راضی هستند اما ما برای نجات ملت‌مان مبارزه می‌کنیم و برای دو طرف دولت و مخالفان دمکراسی را تضمین خواهیم کرد».

گفتنی است که محرم اینجه یکی از مهمترین چهره‌های برجسته سیاسی در ترکیه است که پیشتر به عنوان نامزد حزب اپوزیسیون جمهوری‌خواه خلق (CHP)، حزبی که قدیمی ترین حزب سیاسی در ترکیه به شمار می رود، با رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری رقابت کرد اما اردوغان او را شکست داد. اینجه در سخنرانی‌های خود در کارزار انتخابات همواره از برنامه‌هایش برای اصلاح نظام سیاسی و اقتصادی ترکیه سخن می‌گفت. انجه که به عنوان عمدترین رقیب اردوغان در کارزار انتخابات گذشته بود سیاست خارجی اردغان و حمایت او ازاسلام سیاسی را مکرر به باد انتقاد گرفته و وعده داده بود که در صورت پیروزیش مشکلات اقتصادی نظیر افزایش تورم، کاهش ارزش لیر و افزایش نرخ بیکاری را رفع خواهد کرد اما او در انتخابات پیروز نشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید