بهبودی کامل گوریل مبتلا به کرونا به وسیله آنتی‌بادی که ترامپ از آن استفاده کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع رسانه‌ای ایالات متحده به نقل از اداره باغ وحش سان دیگو آمریکا روز سه شنبه 25 ژانویه گزارش دادند که گوریل کمیابی که مدتی پیش به بیماری کرونا مبتلا شده بود، پس از دریافت درمان آنتی بادی مورد استفاده دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، بهبود یافته است.

دامپزشک معالج وینستون گوریل مبتلا به کرونا گفت:«پس از اینکه آزمایش نشان داد که این گوریل به کرونا مبتلا شده است، از آنتی بادی‌های مونوکلونال علیه ویروس کرونا که در ایالات متحده تأیید شده و به طور خاص برای درمان ترامپ مورد استفاده قرار گرفت، برای وینستون استفاده شد ».

Advertisement

او افزود: «تیم دامپزشکی که وینستون را معالجه کرد معتقد است که ممکن است آنتی بادی‌ها به توانایی او در شکست ویروس کمک کرده باشند».

این گوریل 48 ساله که از گونه‌های کمیاب و در معرض خطر انقراض است، در تاریخ 11 ژانویه به ویروس کرونا مبتلا شده بود. اداره این باغ وحش گفته بودند که این گوریل از طریق تماس با یک نفر آلوده به ویروس کرونا، بیمار شد.

طبق چندین گوریل از گونه های در معرض خطر انقراض در باغ وحش سان دیگو به کروناویروس آلوده شده اند که اولین مورد از ابتلا در میان این گونه حیوانی است که در باغ وحش نگهداری می‌شوند.

فرماندار کالیفرنیا اعلام کرد: نتیجه تست کروناویروس دو گوریل پس از آنکه دچار کسالت شدند مثبت شد و به نظر می آید سومین گوریل نیز ناقل خاموش بیماری باشد.

مدیر اجرایی«SanDiego The Global» که یک سازمان غیرانتفاعی مسئول سفرهای باغ وحش سان دیگو است، در بیانیه‌ای گفته بود که هشت گوریل در یک قفس نگهداری می‌شوند که احتمال ابتلای همگی آنها وجود دارد.

طبق گفته مدیر اجرایی یکی از کارکنان این باغ وحش ناقل خاموش بیماری بوده که پس از انجام آزمایش تست کروناویروس او مثبت اعلام شده است.

برخی از گوریل‌ها این باغ وحش علائمی از جمله سرفه خفیف، تنگ‌نفسی، آبریزش بینی و کسالت را نشان دادند.

در حالیکه مواردی از ابتلا به کووید-19 در دیگر حیوانات از جمله راسو و ببر گزارش شده ابتلا به این ویروس در میان گوریل اولین موردی است که در باغ وحش سان دیگو در ایالت کالیفرنیا در آمریکا احتمالا در جهان گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم